Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Ogłoszenia 6 Niedziela zwykła - 12 II 2017 r.  

1. Dziś taca jest przeznaczona na remont zabytkowych organów w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku, a w kaplicy w Ignatkach - Osiedle ofiary będą przeznaczone na budowę kościoła pw. św. Jana Pawła II.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

- we wtorek (14 II) święto św. Cyryla, Mnicha i Metodego, Biskupa, Patronów Europy, a o godz. 17.30 modlitwa różańcowa za rodziny i o pokój na świecie.

- w środę (15 II) wspomnienie (dowolne) bł. Michała Sopoćki, Prezbitera, Patrona Miasta Białegostoku. W tym dniu w Białymstoku będą odprawione uroczyste Msze Święte: * o godz. 10.00 w kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego przy ulicy Poleskiej - celebruje bp Henryk Ciereszko; * o godz. 18.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ulicy Radzymińskiej - celebruje abp Edward Ozorowski.

3. Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą do wszystkich parafian o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas, na plakacie na tablicy informacyjnej oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

4. W najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego" między innymi:

- unikanie płacenia alimentów to grzech - popełnia go aż 300 tys. rodziców;

- syn marnotrawny wrócił do źródła - mówi o sobie lider zespołu T.Love Muniek Staszczyk;

- nasz kraj ma największe sukcesy w redukcji CO2 - twierdzi minister Jan Szyszko.

5. W lutowym numerze "Dróg Miłosierdzia" jest wiele artykułów poświęconych problematyce choroby, cierpienia i uzdrowienia. Zapraszamy do lektury!

6. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

                                                                Duszpasterze.