Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

I Niedziela Wielkiego Postu - 5 III 2016 r.

1. Dziś o godz. 15.00 Droga Krzyżowa w Hryniewiczach, a w kolejne niedziele Wielkiego Postu: Ignatki-Osiedle, osiedle przy ul. Dubois i osiedle Kawaleryjskie.

2. Dziś ofiary na tacę są przeznaczone na Kurię Metropolitalną Białostocką.

3. Zachęcamy do trzeźwości i abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych przez cały Wielki Post.

4. W tym tygodniu:

- w środę (8 III) Dzień Kobiet

- pamiętajmy o modlitwie w intencji pań oraz o życzeniach.

- w czwartek (9 III) o godz. 16.30, przy Krzyżu na ul. Poleskiej, rozpocznie się nabożeństwo dziękczynne w 28. rocznicę ocalenia miasta Białegostoku po katastrofie pociągu przewożącego chlor, a o godz. 18.00 Msza św. w sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

5. W następną niedzielę (12 III) ofiary na tacę będą zbierane na remont organów w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku. Informujemy, że na chórze została wykonana nowa posadzka z gresu. Koszt tych prac wyniósł 3.450, - zł. W kaplicy w Ignatkach - Osiedle zebrane ofiary będą przeznaczone na budowę kościoła pw. św. Jana Pawła II. Za tydzień przy wyjściu ze świątyni będą zbierane ofiary do puszki na misje - Ad Gentes.

6. Nabożeństwa pasyjne w kaplicy św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle  w czasie Wielkiego Postu:

- DROGA KRZYŻOWA w piątki po Mszy św. o godz. 12.00 dla wszystkich;

- GORZKIE ŻALE w soboty po Mszy św. o godz. 12.00.

Nabożeństwa pasyjne w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku w czasie Wielkiego Postu:
- DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 17.30 dla wszystkich;

- GORZKIE ŻALE w soboty i niedziele o godz. 17.30.

7. Rekolekcje wielkopostne razem w obu naszych Parafiach będą trwały od V niedzieli Wielkiego Postu (2 IV) do środy (5 IV). Dokładny program będzie podany później. Módlmy się o dobre owoce rekolekcji dla wszystkich parafian.

8. Caritas Archidiecezji Białostockiej przekazuje skarbonki jałmużny wielkopostnej 2017. Przy figurze NSPJ będzie wystawiony kosz na świąteczne dary żywnościowe dla ubogich oraz skarbona na zakup żywności na paczki wielkanocne.

9. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego" między innymi: - 100 rocznica objawień fatimskich i zawsze aktualne wezwanie do POKUTY; - kursy ALPHA jako metoda ewangelizacji; - dlaczego organizacje pozarządowe domagają się ukarania Polski? Ukazał się także marcowy numer "Dróg Miłosierdzia". Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i owocnego czasu Wielkiego Postu!

                                                                  Duszpasterze.