Aktualności

Ogłoszenia Parafialne - Dziś o godz. 15.00 Droga Krzyżowa w Ignatkach - Osiedle

| dodał:

II Niedziela Wielkiego Postu - 12 III 2017 r.

1. Dziś o godz. 15.00 Droga Krzyżowa w Ignatkach-Osiedle, a w kolejne niedziele Wielkiego Postu: osiedle przy ul. Dubois (19 III) i osiedle Kawaleryjskie (26 III). 2. Dziś jest Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem "Gdzie misjonarze - tam nadzieja". W związku z tym przy wyjściu ze świątyni są zbierane ofiary do puszki na MISJE - AD GENTES.

3. Dziś ofiary na tacę są przeznaczone na remont zabytkowych organów w naszym kościele, który trwa. Na chórze została wykonana nowa posadzka z gresu. Koszt materiałów i robocizny wyniósł 3.450, - zł.

4. Zachęcamy do trzeźwości i abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych przez cały Wielki Post.

4. W tym tygodniu: - w poniedziałek (13 III) 4. rocznica wyboru papieża Franciszka - módlmy się za Ojca Świętego; - w sobotę (18 III) dzień imienin Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego - Msza św. w intencji Najdostojniejszego Solenizanta o godz. 18.00 w Archikatedrze Białostockiej.

5. Nabożeństwa pasyjne w kaplicy św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle w czasie Wielkiego Postu:

- DROGA KRZYŻOWA w piątki po Mszy św. o godz. 12.00 dla wszystkich;

- GORZKIE ŻALE w soboty po Mszy św. o godz. 12.00.

Nabożeństwa pasyjne w kościele św. Stanisława BM. w czasie Wielkiego Postu:

- DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 17.30 dla wszystkich; - GORZKIE ŻALE w soboty i niedziele o godz. 17.30.

6. Rekolekcje wielkopostne będą trwały od V niedzieli Wielkiego Postu (2 IV) do środy (5 IV). Dokładny program będzie podany później. Módlmy się o dobre owoce rekolekcji dla wszystkich parafian.

7. Caritas Archidiecezji Białostockiej przekazuje skarbonki jałmużny wielkopostnej 2017. Zachęcamy, aby całe rodziny, a nie tylko dzieci, włączyły się w dzieło jałmużny wielkopostnej, rezygnując z jakiejś przyjemności i składając ofiarę do skarbonki.  Przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa jest wystawiony kosz na świąteczne dary żywnościowe dla ubogich oraz skarbona na zakup żywności na paczki wielkanocne dla biednych.

8. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego" między innymi: - Dieta i post - jaka jest między nimi różnica? Wszyscy wokoło się odchudzają, a przecież właśnie idealny moment, aby podjąć post i walczyć o coś znacznie więcej niż o smukłą sylwetkę. - o tym w jaki sposób i dlaczego kursy Alpha działają, w wywiadzie z założycielem tego zaskakującego prostego sposobu nowej ewangelizacji. - "Gość Niedzielny" odwiedził Wenecję, miasto w którym post przegrywa z karnawałem.

9. Marcowy numer "Dróg Miłosierdzia" poświęcony jest św. Józefowi, który prowadzi nas po wielkopostnych drogach nawrócenia. Możemy poznać postać św. Józefa na podstawie Pisma Świętego, nauczania papieży oraz medytacji jednej z ikon, przedstawiających św. Józefa. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej!

10. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i owocnego czasu Wielkiego Postu!

                                                                  Duszpasterze.