Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

III Niedziela Wielkiego Postu - 19 III 2017 r.

1. Dziś o godz. 15.00 Droga Krzyżowa na osiedlu przy ul. Dubois - rozpoczęcie przy bloku nr 27, a zakończenie przy kościele wojskowym św. Jerzego. Za tydzień (26 III) Droga Krzyżowa na osiedlu Kawaleryjskim.

2. Jutro (20 III) liturgiczny obchód uroczystości św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele jak w dzień powszedni. Serdeczne życzenia, wraz z modlitwą, składamy Ks. Prof. Prałatowi Józefowi Grygotowiczowi oraz wszystkim Solenizantom.

3. W sobotę (25 III) obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.30, 10.00, 18.00. Msza św. w kaplicy Sióstr o godz. 6.45, a w Ignatkach-Osiedle o godz. 12.00.

4. Zachęcamy do trzeźwości i abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych w Wielkim Poście.

5. Nabożeństwa pasyjne w kaplicy św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle w czasie Wielkiego Postu:

- DROGA KRZYŻOWA w piątki po Mszy św. o godz. 12.00 dla wszystkich;

- GORZKIE ŻALE w soboty po Mszy św. o godz. 12.00.

Nabożeństwa pasyjne w kościele św. Stanisława BM. w czasie Wielkiego Postu:

- DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 17.30 dla wszystkich; - GORZKIE ŻALE w soboty i niedziele o godz. 17.30.

6. Rekolekcje wielkopostne będą trwały od V niedzieli Wielkiego Postu (2 IV) do środy (5 IV). Rekolekcje będzie prowadził O. Kazimierz, Franciszkanin z Niepokalanowa. Dokładny program będzie podany za tydzień. Módlmy się za Ojca Rekolekcjonistę i o dobre owoce rekolekcji dla wszystkich parafian.

7. Caritas Archidiecezji Białostockiej przekazuje skarbonki jałmużny wielkopostnej 2017. Zachęcamy, aby całe rodziny, a nie tylko dzieci, włączyły się w dzieło jałmużny wielkopostnej, rezygnując z jakiejś przyjemności i składając ofiarę do skarbonki. Skarbonki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa jest wystawiony kosz na świąteczne dary żywnościowe dla ubogich oraz skarbona na zakup żywności na paczki wielkanocne dla biednych.

8. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego" między innymi:

- przewodnik po szkołach katolickich, jak korzystać z rankingów oraz co w praktyce oznacza edukacja z wartościami.

9. W "Małym Gościu Niedzielnym" wszystko o jałmużnie wielkopostnej - jak można pomóc dzieciom, które żyją w Aleppo w Syrii, zniszczonej przez wojnę.

10. Marcowy numer "Dróg Miłosierdzia" poświęcony jest św. Józefowi, który prowadzi nas po wielkopostnych drogach nawrócenia. Możemy poznać postać św. Józefa na podstawie Pisma Świętego, nauczania papieży oraz medytacji jednej z ikon. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej!

11. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i owocnego czasu Wielkiego Postu!

Duszpasterze.