Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

IV Niedziela Wielkiego Postu - 26 III 2017 r.

1. Dziś o godz. 15.00 Droga Krzyżowa na Osiedlu Kawaleryjskim. Rozpoczęcie od Krzyża Miłosierdzia przy ul. Kawaleryjskiej, przejście ulicami: Kominek, Południową, Ułańską i Zielną. Zakończenie w kaplicy Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny (ul. Zielna 16).

2. Nabożeństwa pasyjne w kaplicy św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle w czasie Wielkiego Postu:

- DROGA KRZYŻOWA w piątki po Mszy św. o godz. 12.00 dla wszystkich;

- GORZKIE ŻALE w soboty po Mszy św. o godz. 12.00.

Nabożeństwa pasyjne w kościele św. Stanisława BM. w czasie Wielkiego Postu:

- DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 17.30 dla wszystkich;

- GORZKIE ŻALE w soboty i niedziele o godz. 17.30.

3. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się za tydzień, w V niedzielę Wielkiego Postu (2 IV) i będą trwały do środy (5 IV). Rekolekcje będzie prowadził Ojciec Kazimierz, Franciszkanin z Niepokalanowa, egzorcysta. Dokładny program znajduje się na stronach internetowych naszych parafii oraz w gablocie w przedsionku świątyni, a także na tablicach ogłoszeń przed kościołem. Módlmy się za Ojca Rekolekcjonistę i o dobre owoce rekolekcji dla wszystkich parafian. Za udział w Rekolekcjach Wielkopostnych oraz nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny.

4. Przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa jest wystawiony kosz na świąteczne dary żywnościowe dla ubogich oraz skarbona na zakup żywności na paczki wielkanocne dla biednych.

5. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego" między innymi: - pierwszorzędnym celem Kościoła jest walka o zbawienie ludzi, a nie o naprawianie świata; - muzułmańska dzielnica Molenbeek w Brukseli, w której centrum stoi opustoszały kościół katolicki - smutny widok! - zły wpływ uprawiania jogi na duszę człowieka - joga to nie są zajęcia gimnastyczne.

6. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i owocnego czasu Wielkiego Postu!

                                                                  Duszpasterze.