Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

(Alexander Andreyevich Ivanov, Objawienie się św. Magdalenie, 1835)

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 16 IV 2017 r.

1. Dziś następna Msza św. o godz. 8.30, a kolejne o 10.00 i 11.30, wieczornej Mszy św. nie będzie. Msza św. w Ignatkach-Osiedle dziś o godz. 12.00, a jutro o godz. 7.00 i 12.00. Msza św. w kaplicy Sióstr dziś o godz. 8.30, a jutro o godz. 7.30.

2. Jutro (17 IV) drugi dzień Świąt Wielkanocnych - Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego (8.30, 10.00, 11.30, 18.00). Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. Dziękujemy wszystkim za liczny udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia.

4. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Triduum Paschalnego i Procesji Rezurekcyjnej, a więc Panu Organiście, osobom śpiewającym, czytającym w czasie liturgii, asyście i ministrantom pod kierunkiem ceremoniarza Piotra Skarbińskiego, Siostrze Agnieszce i Białej Procesji.

5. Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez 8 dni (oktawa). Zachęcamy do udziału w Mszach św. oktawy wielkanocnej oraz Nowennie do Miłosierdzia Bożego - dziś po Mszy św. o 11.30, a w następne dni po Mszy św. wieczornej.

6. Za tydzień (23 IV) Święto Miłosierdzia Bożego - rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszki na CARITAS Archidiecezji Białostockiej. O godz. 15.00 przy figurze Jezusa Miłosiernego, przed kościołem, odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 18.00 - WIECZÓR CHWAŁY.

7. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego (23 IV) jest organizowana V Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Pielgrzymka wyruszy sprzed naszego kościoła o godz. 13.00 pod przewodnictwem Ks. Piotra.

8. Sakrament Bierzmowania młodzieży naszych parafii będzie udzielony we wtorek (16 V) o godz. 16.00 przez Ks. Bpa Henryka Ciereszko.

9. Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii odbędą się od 30 kwietnia do 4 czerwca 2017 r. w kolejne niedziele. Początek każdego spotkania na Mszy św. o godz. 11.30, a po Mszy św. katecheza przedmałżeńska. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

10. Skarbonki jałmużny wielkopostnej składamy do kosza przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa.

11. W świątecznym numerze "Gościa Niedzielnego" między innymi:

- dlaczego tylko Kościół może zaoferować lekarstwo na rozpacz?

- Benedykt XVI - papież teolog, który ustąpił z urzędu, dziś kończy 90 lat.

- za tydzień do "Gościa" będzie dołączony na płycie DVD znakomity film pt. "Zmartwychwstały".

12. W kwietniowym numerze czasopisma "Drogi Miłosierdzia", między innymi o 25 leciu Archidiecezji i Metropolii Białostockiej.

13. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Duszpasterze.