Aktualności

Ogłoszenia Parafialne - Uroczystość Miłosierdzia Bożego

| dodał:

2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego - 23 IV 2017 r.

1. Dziś jest święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 przed figurą Pana Jezusa Miłosiernego, na placu przed kościołem św. Stanisława BM., będzie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy! Dziś po Mszy św. wieczornej WIECZÓR CHWAŁY.

2. Dziś jest patronalne święto kościelnej organizacji charytatywnej CARITAS. Rozpoczyna się 73 Tydzień Miłosierdzia, a przed kościołem są zbierane ofiary do puszki na potrzeby CARITAS Archidiecezji Białostockiej.

3. Dziś o godz. 13.00 sprzed  kościoła św. Stanisława BM. w Białymstoku, wyruszy V Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku.

4. Skarbonki jałmużny wielkopostnej prosimy składać w naszej kaplicy przy figurze św. Józefa.

5 W tym tygodniu obchodzimy: - w poniedziałek (24 IV) uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej i AWSD w Białymstoku; - we wtorek (25 IV) święto św. Marka, Ewangelisty; - w środę (26 IV) uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski; - w sobotę (29 IV) święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy; - w sobotę (29 IV) dzień Męczenników Duchownych Polskich z czasów II wojny światowej; - w sobotę (29 IV) 38. rocznicę święceń biskupich Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego.

6. Nauki przedmałżeńskie odbędą się od 30 kwietnia do 4 czerwca 2017 r. w kolejne niedziele. Początek spotkania na Mszy św. o godz. 11.30 w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku, a po Mszy katecheza przedmałżeńska. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

7. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego": - bezpłatny dodatek - DVD z filmem "Zmartwychwstały"; - o największej pokusie współczesnego księdza; - Fatima i Faustyna - objawienia fatimskie i objawienia Miłosierdzia Bożego. 8. W "Małym Gościu Niedzielnym": - plakat z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej; - co Maryja powiedziała dzieciom w Fatimie?

9. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia! Duszpasterze.