Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

4 Niedziela Wielkanocna - Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza - 7 V 2017 r.

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego pod hasłem: “Idźcie i głoście”. Również dzisiaj do naszej parafii przybył przedstawiciel AWSD, ks. prałat dr Andrzej Kakareko, kanclerz Kurii, który głosi Słowo Boże i zbierze ofiary na potrzeby Seminarium.

2. Dziś w Parafii pw. św. Stanisława BM. w Białymstoku rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo adoracji Najświętszego Sakramentu, połączone z Odpustem św. Stanisława B.M., który przypada jutro (8 V). Serdecznie witamy Ks. Dra Adama Miastkowskiego, wiceoficjała sądu Metropolitalnego Białostockiego, który głosi Słowo Boże. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała dziś od Mszy św. o godz. 11.30 do godz. 18.00, a jutro od Mszy św. o godz. 10.00 do godz. 18.00.

3. Od niedzieli (7 V)  nabożeństwo majowe do Matki Bożej w naszej kaplicy pw. św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle będzie codziennie  o godz. 19.00. Zapraszamy młodzież i dzieci!

4. Jutro, w dzień Odpustu (8 V) w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku, Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30 (bez kazania - cicha) oraz o godz. 10.00 i 18.00 z kazaniem odpustowym, a w kaplicy Sióstr o godz. 6.45. Zapraszamy serdecznie na te uroczystości i adorację Pana Jezusa wszystkich parafian, także ze wspólnoty św. Jana Pawła II.

5. Dziś przypada święto 10 Pułku Ułanów Litewskich: o godz. 11.30 Msza św. w intencji poległych i zmarłych Oficerów, Podoficerów i Ułanów oraz ich rodzin, a po Mszy św. Procesja Eucharystyczna wokół kościoła św. Stanisława BM. w Białymstoku.

6. Kwartałowe Dni Modlitwy o Powołania Kapłańskie i Zakonne przypadają w środę, piątek i sobotę (10, 12 i 13 V).

7. Nauki przedmałżeńskie w Parafii św. Stanisława BM. trwają od 30 kwietnia do 4 czerwca 2017 r. w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

8. Uroczyste obchody 100-lecia Objawień Matki Bożej Fatimskiej odbędą się w sobotę (13 V) w kościele p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku. Początek uroczystości o godz. 10.15. Dokładny program obchodów znajduje się w gablocie w przedsionku kościoła oraz na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

9. Sakrament Bierzmowania młodzieży naszych parafii będzie udzielony we wtorek (16 V) o godz. 16.00 przez Ks. Bpa Henryka Ciereszko. Spowiedź kandydatów, ich rodziców i świadków będzie we wtorek (9 V) o godz. 16.30.

10. Pielgrzymka autokarem na Litwę: (Kowno, Kiejdany, Szawle, Szydłów) odbędzie się w dniach 27 - 28 maja 2017 r. (sobota - niedziela). Informacje u Ks. Piotra.

11. Fundacja MISERICORDIA zakłada Szkołę Podstawową im. św. Siostry Faustyny dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnością Intelektualną. Trwa rekrutacja. Osoby zainteresowane znajdą wszystkie informacje w ulotkach, które znajdują się przy wyjściu z kościoła. Jeśli ktoś chciałby wspomóc szkołę finansowo, to może dowolną kwotę wpłacić w formie darowizny. Numer konta również znajduje się na ulotkach.

12. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego":

- Arcybiskup Hoser, specjalny wysłannik Stolicy Apostolskiej do Medjugorja, mówi o swoich wnioskach z tej misji;

- skuteczność naprotechnologii: wyniki pierwszych polskich badań nad skutecznością tej metody leczenia niepłodności;

- o katolikach w Nepalu, najwyżej położonym państwie świata.

13. Ukazał się majowy numer “Dróg Miłosierdzia” poświęcony między innymi 100 rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie.

14. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Duszpasterze.