Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

5 Niedziela Wielkanocna - 14 V 2017 r.   

 1. Dziś gościmy w  kościele św. Stanisława BM. diakona naszego Seminarium Adama Kiermuta, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na potrzeby Seminarium.

2. W tym tygodniu:

- we wtorek (16 V) o godz. 16.00 J. E. Ks. Biskup Henryk Ciereszko udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszych Parafii. Jest to dzień św. Andrzeja Boboli Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski.

- we wtorek po południu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. Nabożeństwo majowe w kościele św. Stanisława BM  jest odprawiane po wieczornej Mszy św, a  w Ignatkach-Osiedle o godz. 19.00.

4. W następną niedzielę (21 V) w naszym kościele odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej: o godz. 10.00 - dzieci z parafii św. Stanisława BM., a o godz. 11.30 - dzieci z parafii św. Jana Pawła II. Spowiedź dzieci, rodziców, krewnych i chrzestnych w sobotę (20 V) o godz. 9.00.

5. Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii trwają od 30 kwietnia do 4 czerwca 2017 r. w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

6.  Fundacja MISERICORDIA zakłada Szkołę Podstawową im. św. Siostry Faustyny dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnością Intelektualną. Trwa rekrutacja. Osoby zainteresowane znajdą wszystkie informacje w ulotkach, które znajdują się przy wyjściu z kościoła. Jeśli ktoś chciałby wspomóc szkołę finansowo, to może dowolną kwotę wpłacić w formie darowizny. Numer konta również znajduje się na ulotkach.

7. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego":

- co objawienia fatimskie sprzed 100 lat mają dziś do powiedzenia Kościołowi i światu? Jaki jest związek tych objawień z zamachem na życie Jana Pawła II?

- co sprawia, że miliony Polaków z niecierpliwością czekają na kolejne odcinki kabaretu “Ucho prezesa”?

- w Belgii przyznano obywatelstwo robotowi.

8. Ukazał się majowy numer “Dróg Miłosierdzia” poświęcony między innymi 100 rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie.

9. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Duszpasterze.