Aktualności

Ogłoszenia Parafialne - I Komunia Święta

| dodał:

6 Niedziela Wielkanocna -- 21 V 2017 r. 

1. Dziś w naszym kościele Uroczystość I Komunii Świętej: o godz. 10.00 dzieci z Parafii św. Stanisława B.M., a o godz. 11.30 dzieci z Parafii św. Jana Pawła II. Dziękujemy Rodzicom za piękną dekorację świątyni i za Dar Ołtarza. Uczestnicy tych uroczystości mogą parkować auta na parkingu wojskowym “przy rondzie”. Prosimy o korzystanie z tej możliwości i dziękujemy dowództwu jednostki wojskowej za udostępnienie parkingu.

2. Dziękujemy Rodzicom młodzieży bierzmowanej za Dar Ołtarza w wysokości 620 zł. oraz za dekorację kwiatową na uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania, która odbyła się 16 maja.

3. W tym tygodniu:

- w środę (24 V) wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; jest to także dzień modlitwy za Kościół Katolicki w Chinach;

- w piątek (26 V) wspomnienie św. Filipa Nereusza, Prezbitera; jest to Dzień Matki, pamiętajmy w modlitwie o naszych Mamach;

- w piątek (26 V) rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego; za udział w Nowennie można zyskać odpust zupełny.

- dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim (22, 23 i 24 V).

4. Został zakończony remont zabytkowych organów w kościele św. Stanisława BM. Pozostało jeszcze odebranie prac przez komisję państwową i kościelną, a także rozliczenie finansowe z wykonawcą. Koszt całkowity z wymianą posadzki na chórze wyniesie około 60 tys. zł. Bóg zapłać! - za wszelkie ofiary wpłacane na ten cel.

5. Informujemy, że z końcem maja odchodzi z naszej Parafii Ks. Piotr Karpiesiuk, którego Arcybiskup Metropolita powołał na urząd proboszcza Parafii Majewo. Dziękujemy Księdzu Piotrowi za piękną pracę w naszej wspólnocie: prowadzenie wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca i młodzieży Oazowej i gratulujemy awansu.

6. Za tydzień (28 V) przed kościołem będzie zbiórka do puszek na:

-akcję “Kilometry Dobra” - wsparcie ośrodka “Metanoia” zajmującego się terapią dzieci i młodzieży uzależnionej od narkotyków;

- hospicjum dla dzieci prowadzone przez Fundację “Pomóż im”.

7. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego" i “Małego Gościa Niedzielnego” wiele interesujących artykułów. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej!

8. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!