Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

10 Niedziela zwykła  - 11 VI 2017 r. - Uroczystość Najświętszej Trójcy.

1. Dziś kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

2. Dziś o godz. 20.30 przed Katedrą Białostocką odbędzie się Koncert Uwielbienia BOGU DŹWIĘKI.

3. W tym tygodniu:

-we wtorek (13 VI) wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Prezbitera i Doktora Kościoła - odpust w Niewodnicy. Program na plakacie przed kościołem.

- w środę (14 VI) wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.

- w czwartek (15 VI) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku będą odprawiane według porządku niedzielnego (8.30, 10.00, 11.30 i 18.00). W Ignatkach-Osiedle o godz. 7.00 i 12.00, a w kaplicy Sióstr o 7.30. Procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy będzie po Mszy św. o godz. 18.00 wokół kościoła św. Stanisława B.M. Tradycyjnie prosimy, aby ołtarze przygotowali mieszkańcy Ignatek-Osiedla, Hryniewicz, Nowego Miasta (domy) i Nowego Miasta (bloki). Przygotowanie ołtarzy można rozpocząć od godz. 13.00. Przez całą oktawę Bożego Ciała będą odprawiane Nieszpory i Procesja wokół kościoła - codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

- w sobotę (17 VI) wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika.

- w następną niedzielę (18 VI) przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i CP-K w Białymstoku.

4. Od początku maja trwa nieustanny Różaniec w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie. Kto pragnie włączyć się w tę modlitwę powinien wybrać 1 godzinę w miesiącu i zadzwonić pod wskazany na ulotce numer telefonu (ulotki na stoliku przy wyjściu).

5. W dniach 23 - 25 czerwca br. jest organizowana Piesza Pielgrzymka Różanostocka. Białostockie grupy wyruszą w piątek (23 VI) po Mszy św. o godz. 11.30 w Katedrze. Pielgrzymka kończy się w Różanymstoku w niedzielę (25 VI) uroczystą Eucharystią o godz. 17.00. Nasze parafie idą w grupie turkusowej z parafią św. Karola Boromeusza (kierownik: ks. Andrzej Szczepańczyk). Zapisy w naszej parafii prowadzi ks. Karol.

6. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego" między innymi:

- bezpłatny dodatek: śpiewnik na procesję Bożego Ciała;

- dlaczego św. Józef powinien być patronem XXI wieku?

- o wielkiej mocy Żywego Różańca;

- o nadużywaniu alkoholu i sposobach walki z uzależnieniem.

7. W czerwcowym numerze “Dróg Miłosierdzia” między innymi o Eucharystii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej!

8. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!