Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

28 Niedziela zwykła - 12 X 2014 r. - XIV Dzień Papieski pod hasłem: "Jan Paweł II - Świętymi bądźcie!"

28 Niedziela zwykła - 12 X 2014 r.

1. Dziś przeżywamy XIV Dzień Papieski pod hasłem: "Jan Paweł II - Świętymi bądźcie!" Przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na rzecz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", która poprzez stypendia wspiera materialnie i duchowo uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.

2. Zakończyliśmy prace remontowo-malarskie w kościele przewidziane na rok 2014. Koszt pracy i materiałów wyniósł w tym roku 80 tys. 500 zł., a w poprzednim 111 tys. 500 zł., co stanowi razem kwotę 192 tys. zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na ten cel. Szczególne podziękowanie składamy firmie GRUPA DEKARSKA, która nieodpłatnie wypożyczyła rusztowania do prac malarskich na niemal pół roku, a pracownicy tej firmy, na każde zawołanie, przestawiali rusztowania bez żadnego wynagrodzenia - BÓG ZAPŁAĆ!

Plan prac na rok 2015 jest następujący: projekt, wykonanie i realizacja w kościele nowego ołtarza, ambony, ołtarzy bocznych i ołtarza pod tabernakulum z kamienia i zamontowanie tych rzeczy w miejsce istniejących, drewnianych. Ofiary na ten cel będziemy zbierali w każdą 2-gą niedzielę miesiąca, począwszy od dziś. Może ktoś z Państwa chciałby ufundować, któryś z tych elementów wystroju kościoła - proszę zgłosić się do ks. proboszcza. Ofiarodawca renowacji tabernakulum już się zgłosił - bardzo dziękujemy!

3. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (13 X) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Prezbitera;

- we wtorek (14 X) Dzień Edukacji Narodowej - modlimy się za nauczycieli i wychowawców;

- w środę (15 X) wspomnienie św. Teresy od Jezusa;

- w czwartek (16 X) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;

- w piątek (17 X) wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika;

- w sobotę (18 X) święto św. Łukasza, Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia.

4. W przyszłą niedzielę (19 X) w naszym kościele odbędzie się WIECZÓR CHWAŁY - o godz. 18.00 Msza św., a o godz. 19.00 - uwielbienie PANA JEZUSA.

5. Tradycyjne modlitwy za zmarłych - WYPOMINKI - będą odprawiane w naszym kościele od 1 do 8 listopada 2014 r.: o godz. 17.15 - część Różańca z WYPOMINKAMI za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych znajdują się na bocznych ołtarzach oraz na stoliku przy wyjściu z kościoła.

6. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Jest ono odprawiane codziennie o godz. 17.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

7. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu wszystkich parafian oraz grupy modlitewne - codziennie od godz. 16.30 do 18.00, przed wieczorną Mszą św. Niech to będzie czas modlitwy o pokój w świecie i w sercach ludzkich.

8. W przyszłym roku, w kwietniu, odbędą się w naszej parafii MISJE ŚWIĘTE z okazji 40 rocznicy powstania PARAFII p.w. ŚW. STANISŁAWA B. M. w Białymstoku. Nasza Parafia została utworzona 8 maja 1975 roku. Misje będzie prowadził Ks. Krzysztof Kralka, Pallotyn. Już od dziś prosimy o modlitwę w intencji MISJI.

9. Zapraszamy do lektury "Gościa Niedzielnego", w którym między innymi:

- Mistyki nie trzeba szukać u buddystów. 500 lat temu urodziła się św. Teresa z Avila, mistrzyni życia duchowego. Można się od niej nauczyć drogi do Boga;

- obrazek z modlitwą żony za męża, który powinna mieć każda żona, żeby nigdy o tej modlitwie nie zapomnieć;

- co sprawiło, że św. Charbel, pustelnik z Libanu, stał się jednym z najpopularniejszych świętych nad Wisłą?

10. Młodzież klas 3 gimnazjum, przygotowująca się do bierzmowania, w dniach 17 - 19 października będzie uczestniczyła w rekolekcjach, które odbędą się w naszej parafii. Będą to rekolekcje zatytułowane - EUREKA. Prosimy, aby zainteresowani, którzy jeszcze nie opłacili kosztów uczestnictwa, zgłosili się jak najszybciej do ks. Piotra lub innego księdza w kancelarii i uregulowali należność.

11. Ukazał się październikowy numer "Dróg Miłosierdzia". Temat numeru "Dlaczego chodzę do kościoła" zaprasza do refleksji nad uczestnictwem w niedzielnej Eucharystii i zaangażowaniem w wspólnotę parafialną. W tym numerze znajduje się artykuł pod tytułem: Świątynia w Ignatkach - wotum wdzięczności za pontyfikat i kanonizację Jana Pawła II oraz cegiełki na budowę tego kościoła. Cegiełki na budowę kościoła - wotum wdzięczności za św. Jana Pawła II znajdują się także na stoliku przy wyjściu z naszej świątyni.

12. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.