Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

16 Niedziela zwykła - 23 VII 2017

1. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (24 VII) wspomnienie św. Kingi, Dziewicy.
  • we wtorek (25 VII) święto św. Jakuba, Apostoła oraz w Martyrologium wspomina się św. Krzysztofa.
  • w środę (26 VII) wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Pamiętamy w modlitwach o babciach, dziadkach i osobach starszych.
  • w sobotę (29 VII) wspomnienie św. Marty.

2. W dzisiejszą niedzielę (23 VII) rozpoczyna się XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W związku z tym odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św. na parkingu przy kościele i po drugiej stronie ulicy Wiadukt oraz w Ignatkach-Osiedle po Mszy św. o godz. 7.00 i 12.00. Przy poświęceniu będą zbierane ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy, pracujących w różnych krajach świata. Kierowcy otrzymają obrazek z wizerunkiem św. Krzysztofa.

3. 31 PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ wyruszy w następną niedzielę (30 VII) - wszelkie informacje na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl .

W zakrystii lub kancelarii można się zapisać do GRUPY ZŁOTEJ. Należą do niej ci, którzy z różnych powodów nie mogą pójść, a chcą wesprzeć pielgrzymów oraz powierzyć swoje intencje, w których pielgrzymi będą się modlić w czasie drogi. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na promocję i organizację pielgrzymki.

4. 25 PIESZA PIELGRZYMKA DO WILNA - wszelkie informacje na stronie internetowej: www.wilenska.bialystok.pl .

5. W nowym numerze “Gościa Niedzielnego” między innymi:

  • o tym, jakie warunki muszą spełniać chleb i wino używane do sprawowania Eucharystii.
  • Piękna Polska. Jak walczyć z fałszywymi mitami i stereotypami na temat polskiej historii panującymi na Zachodzie?
  • Tworzymy nowy kapitalizm - rozmowa z Mateuszem Morawieckim o wyrównywaniu szans, hierarchii wartości oraz kompromisie w sprawie zakazu handlu w niedziele.
  • o niezwykłym biskupie prawosławnym, który zmarł w ramionach papieża Jana Pawła I.

6. W wakacyjnym numerze “Dróg Miłosierdzia” na lipiec i sierpień, głównym tematem są słowa: “Głośmy Ewangelię z naszym Pasterzem” Arcybiskupem Tadeuszem Wojdą.

7. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Duszpasterze.