Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

17 Niedziela zwykła - 30 VII 2017

1. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (31 VII) wspomnienie św. Ignacego z Loyoli;
  • we wtorek (1 VIII) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła.
  • w środę (2 VIII) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Anielskiej. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny "Porcjunkuli". Warunki zyskania odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga, przystąpienie do Komunii św., wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  • czwartek (3 VIII) pierwszy czwartek sierpnia - dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
  • w piątek (4 VIII) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, Prezbitera; jest to pierwszy piątek miesiąca - czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Kapłani odwiedzą chorych od godz. 9.00.
  • w sobotę (5 VIII) - pierwsza sobota miesiąca - czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  • w następną niedzielę (6 VIII), Święto Przemienienia Pańskiego, po Mszy św. o godz. 11.30 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła św. Stanisława BM. w Białymstoku, a o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele. Taca w następną niedzielę na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku.

2. Informujemy naszych parafian, że od soboty (5 do 12 VIII br.), nie będzie możliwości uczestniczenia we Mszy św. w kaplicy Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny przy ul. Zielnej ze względu na odbywające się rekolekcje zakonne.

3. W sierpniu tradycyjnie zachęcamy do podjęcia wstrzemięźliwości i abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych.W roku Narodowego Kongresu, duszpasterstwo trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza do udziału w sierpniowych wydarzeniach kongresowych w naszej Archidiecezji:

  • W dniach 5-6 sierpnia w par. NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie odbędzie się VII Podlaska Biesiada Trzeźwości. Centralnym punktem tego wydarzenia będzie uroczysta Eucharystia sprawowana w sobotę o godz. 18.00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego (z pełnym programem Biesiady można zapoznać się na plakatach).
  • Rekolekcje sierpniowe odbędą się w czterech parafiach naszej archidiecezji:

- 11-13 sierpnia: w sanktuarium MB Pocieszenia w Krypnie,

- 18-20 sierpnia: w par. św. Kazimierza w Białymstoku,

- 25-27 sierpnia: w par. NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach,

- 27-29 sierpnia: w par. Opatrzności Bożej w Michałowie.

Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu troska o trzeźwość naszych rodzin oraz tych, którzy pragną ofiarować Bogu swój sierpniowy dar abstynencji.

4. Dzisiaj (30 VII) wyruszyła Piesza Pielgrzymka z Białegostoku na Jasną Górę. Można jeszcze dołączyć do Pielgrzymki na trasie do Częstochowy.

25 PIESZA PIELGRZYMKA DO WILNA - wszelkie informacje na stronie internetowej: www.wilenska.bialystok.pl .

5. W nowym numerze “Gościa Niedzielnego” między innymi:

  • Co dalej z reformą polskich sądów?
  • Małorosja - na ukrainie proklamowano powstanie nowego państwa.
  • o ludziach, do których zadzwonił papież Franciszek

6. Zachęcamy do lektury “Dróg Miłosierdzia” na lipiec i sierpień, głównym tematem są słowa: “Głośmy Ewangelię z naszym Pasterzem” Arcybiskupem Tadeuszem Wojdą.

7. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Duszpasterze.