Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

22 Niedziela zwykła - 3 IX 2017 r.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 procesja Eucharystyczna wokół kościoła św. Stanisława BM. w Białymstoku, a o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele. W Kaplicy w Ignatkach - Osiedle różaniec KŻR z Ignatek po Mszy św. o godz. 7.00, a KŻR św. Jana Pawła II ze Śródlesia po Mszy św. o godz. 12.00.

2. Dziś taca na Kurię Metropolitalną Białostocką, a przed kościołem zbiórka do puszki na pomoc dla Radia MARYJA i TV TRWAM. Za tydzień przed kościołem będą zbierane ofiary do puszki na KUL i Centrum Pastoralno  -Katechetyczne w Białymstoku.

3. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (4 IX) rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. będzie odprawiona o godz. 8.00 w kaplicy Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny (ul. Zielna 16). Na tę Eucharystię zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów.
  • 1-szy czwartek miesiąca (7 IX) - modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  • w piątek (8 IX) święto Narodzenia NMP, czyli Matki Bożej Siewnej. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.30, 10.00 i 18.00, w Ignatkach-Osiedle o godz. 12.00, a w kaplicy Sióstr o godz. 6.45. W tym dniu może być poświęcenie ziarna siewnego. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Program katechezy parafialnej przed Pierwszą Komunią Świętą i Bierzmowaniem będzie podany za tydzień.

5. 33. Piesza Pielgrzymka do Krypna wyruszy w sobotę (9 IX) o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry, a zakończy się Mszą św. w Krypnie o godz. 18.00. Zapisać się na tę pielgrzymkę można w zakrystii lub kancelarii.

6. W piątek (8 IX) o godz. 10.00 od Pomnika Katyńskiego (przy Filharmonii) w Białymstoku rozpocznie się XVII Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru pod hasłem: “Ojczyzna w sercach i pamięci”. Marsz przejdzie ulicami miasta do kościoła Ducha Świętego, gdzie o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta.

7. Pomoc poszkodowanym w nawałnicach można okazać wysyłając SMS o treści WICHURA na nr 72052 lub dokonując wpłaty na konto CARITAS z dopiskiem WICHURA.

8. W nowym numerze “Gościa Niedzielnego” między innymi:

- niedziela bez Mszy Świętej nie jest niedzielą;

- 500 + dla nauczycieli.

W “Małym Gościu Niedzielnym” - bezpłatny dodatek: audiobook z pierwszą częścią: “Kwo vadis” Henryka Sienkiewicza.

9. Zachęcamy do lektury “Dróg Miłosierdzia” we wrześniu. Głównym tematem jest Rodzina w Sercu Kościoła i Troska Państwa o Rodzinę.

10. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Duszpasterze.