Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

23 Niedziela zwykła - 10 IX 2017 r.

1. Dziś taca w kościele św. Stanisława na remont organów, a w naszej kaplicy św. Jana Pawła II na budowę kościoła, a przed kościołem są zbierane ofiary do puszki na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

W niedzielę (1 X) po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się w  kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku koncert organowy w wykonaniu Pana Prof. Józefa Kotowicza, mający na celu pokazanie piękna gry organowej na wyremontowanym instrumencie. Już dziś zapraszamy wszystkich na ten koncert.

2. W tym tygodniu:

  • we wtorek (12 IX) wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;
  • w środę (13 IX) wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła;
  • w czwartek (14 IX) święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • w piątek (15 IX) wspomnienie NMP Bolesnej;
  • w sobotę (16 IX) wspomnienie św. Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa, Męczenników.

3. Katecheza parafialna w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku razem w obu Parafiach przed Pierwszą Komunią Świętą i Bierzmowaniem rozpocznie się od października. W drugą niedzielę miesiąca spotykają się kandydaci do Bierzmowania z klas VII SP i II PG na Mszy św. o godz. 11.30. W trzecią niedzielę miesiąca spotykają się kandydaci do Bierzmowania z III klas PG na Mszy św. o godz. 11.30, a w czwartą niedzielę miesiąca spotykają się dzieci klas III SP na Mszy św. o godz. 11.30. Po Mszy św. będzie katecheza.

4. Zapraszamy dzieci od IV klasy SP, młodzież gimnazjum i szkół średnich na spotkania oazowe, które odbywają się w piątki - rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie.

5. Powakacyjne spotkanie wszystkich ministrantów odbędzie się w niedzielę (17 IX) po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele.

6. Pomoc poszkodowanym w nawałnicach można okazać wysyłając SMS o treści WICHURA na nr 72052 lub dokonując wpłaty na konto CARITAS z dopiskiem WICHURA.

7. Zachęcamy do lektury “Dróg Miłosierdzia”. Głównym tematem wrześniowego numeru jest Rodzina w Sercu Kościoła i Troska Państwa o Rodzinę.

8. W nowym numerze “Gościa Niedzielnego” między innymi:

  • Czy w dzisiejszych czasach wolno jeszcze upominać grzeszników?
  • Co Matka Boża powiedziała podczas objawień w Gietrzwałdzie?
  • Jaką Kolumbię odwiedza papież Franciszek?

9. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Duszpasterze.