Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

24 Niedziela zwykła - 17 IX 2017 r.

1. W niedzielę (8 X) po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku koncert organowy w wykonaniu Profesora Józefa Kotowicza, mający na celu pokazanie piękna gry organowej na wyremontowanym instrumencie. Już dziś zapraszamy wszystkich na ten koncert.

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (18 IX) święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski;
  • w środę (20 IX) wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, Męczenników;
  • w czwartek (21 IX) święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
  • w sobotę (23 IX) wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, Prezbitera.

3. Od października w kościele św. Stanisława BM. rozpocznie się katecheza parafialna razem w obu parafiach przed Pierwszą Komunią Świętą i Bierzmowaniem. W drugą niedzielę miesiąca (8 X) spotykają się kandydaci do Bierzmowania z klas VII SP i II PG na Mszy św. o godz. 11.30. W trzecią niedzielę miesiąca (15 X) spotykają się kandydaci do Bierzmowania z III klas PG na Mszy św. o godz. 11.30, a w czwartą niedzielę miesiąca (22 X) spotykają się dzieci klas III SP na Mszy św. o godz. 11.30. Po Mszy św. będzie katecheza. Zapisy do wszystkich grup na pierwszym spotkaniu. Podane też zostaną terminy kolejnych spotkań.

4. Zapraszamy dzieci od IV klasy SP, młodzież gimnazjum i szkół średnich na spotkania oazowe, które odbywają się w piątki - rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku, a po Mszy św. spotkanie.

5. Powakacyjne spotkanie wszystkich ministrantów oraz kandydatów (chłopców z IV klas SP i starszych) odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku.

6. W nowym numerze “Gościa Niedzielnego” (5 zł./egz.) między innymi:

  • program TV na nowy tydzień;
  • o najnowszym książkowym wywiadzie z papieżem Franciszkiem;
  • jak powstają huragany i gdzie tkwi tajemnica ich siły ?

7. We wrześniowym numerze “Dróg Miłosierdzia” (3 zł./egz.) znajduje się wiele artykułów poświęconych rodzinie. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej!

8. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Duszpasterze.