Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

26 Niedziela zwykła - 1 X 2017 r.

1. Dziś jest 1-sza niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 11.30 ostatnia w tym roku Procesja Eucharystyczna wokół kościoła św. Stanisława BM., o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele, a przed kościołem zbiórka do puszki na CARITAS parafialną.

2. Dziś rozpoczyna się nabożeństwo różańcowe: w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku codziennie o godz. 17.30, pół godziny przed wieczorną Mszą św., w kaplicy Sióstr: w niedziele o godz. 7.00, a w dni powszednie po Mszy św. porannej, w Ignatkach-Osiedle po Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy na tę modlitwę!

3. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (2 X); wspomnienie św. Aniołów Stróżów;
  • w środę (4 X) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
  • w czwartek (5 X) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy;
  • w piątek (29 IX) święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
  • w sobotę (7 X) wspomnienie NMP Różańcowej. W tym dniu włączamy się w ogólnopolską akcję modlitewną RÓŻANIEC DO GRANIC. Z naszej parafii o godz. 9.45 wyruszy autokar do Michałowa, by wziąć udział w tej modlitwie na granicy POLSKI. W naszej świątyni gromadzimy się o godz. 14.00 na modlitwę różańcową (4 części). Zapraszamy wszystkie grupy modlitewne i PARAFIAN, by modlić o ocalenie dla POLSKI i ŚWIATA. Szczegóły akcji na plakatach i ulotkach.

4. Za tydzień (8 X) po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Profesora Akademii Muzycznej w Białymstoku Józefa Kotowicza.

5. Za tydzień obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem: “IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ!” W tym dniu przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA, wspierający zdolną młodzież z ubogich rodzin.

6. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku serdecznie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wszystkich uczelni białostockich na Mszę św. z okazji inauguracji roku akademickiego 2017/18, która zostanie odprawiona w niedzielę (8 X) o godz. 19.30 w Archikatedrze Białostockiej pod przewodnictwem Ks. Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego.

7. Podpisy pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą STOP ABORCJI będzie można składać od następnej niedzieli (8 X) w przedsionku kościoła. Potrzebny jest dowód osobisty z numerem PESEL.

8. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza parafian do udziału w wykładach otwartych nowej edycji Studium Życia Rodzinnego. Szczegóły na stronie internetowej: www.rodzinabialystok.pl, plakatach i ulotkach.

9. Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z wprowadzeniem tzw. sieci szpitali, od 1 X zmienia się organizacja nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W razie nagłego zachorowania, codziennie po godz. 18.00 oraz w soboty, niedziele i święta, pacjenci powinni szukać pomocy w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Skłodowskiej 26 i w Szpitalu Miejskim przy ul. Sienkiewicza 79. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

10. W kościele wojskowym św. Jerzego w Białymstoku w każdą 3 sobotę miesiąca o godz. 18.00 odbywają się Msze św. dla osób samotnych, pragnących zawrzeć Sakrament Małżeństwa, następnie spotkanie przy kawie i ciastku. Najbliższe Msza św. w sobotę (21 X) o godz. 18.00.

11. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Duszpasterze.