Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

27 Niedziela zwykła - 8 X 2017 r.

1. Dziś obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem: “IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ”. Przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA, wspierający zdolną młodzież z ubogich rodzin.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Pana Profesora Józefa Kotowicza. Zapraszamy!

3. Dziś w przedsionku kościoła można złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy STOP ABORCJI. Potrzebny jest dowód osobisty z numerem PESEL.

4. Nabożeństwo różańcowe: w naszym kościele codziennie o godz. 17.30, pół godziny przed wieczorną Mszą św., w kaplicy Sióstr: w niedziele - jak Siostry chcą, a w dni powszednie po Mszy św. porannej, w Ignatkach-Osiedle po Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy na tę modlitwę!

5. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (9 X); wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa;
  • w środę (11 X) wspomnienie św. Jana XXIII, Papieża;
  • w piątek (13 X) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana;
  • w sobotę (14 X) Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji zapraszamy nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty z rodzinami na uroczystą Mszę Świętą w ich intencji, która odbędzie się w poniedziałek (16 X) o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej.
  • w najbliższą niedzielę (15 X) w naszej Parafii przeżywamy Niedzielę Misyjną. Przybędzie do nas misjonarz - Ks. Marek Pasiuk SAC (PADRI MARKO), który będzie głosił Słowo o MISJACH i rozprowadzał różne pamiątki misyjne: dochód w całości będzie przeznaczony na MISJE. Przed kościołem będzie zbiórka do puszki na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku.

6. Tradycyjne modlitwy za zmarłych - WYPOMINKI - będą odprawiane w naszym kościele od 1 do 8 listopada 2017 r.: o godz. 17.15 - część Różańca z WYPOMINKAMI, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych są na stolikach przy wyjściu z kościoła.

7. Wydział Katechetyczny zaprasza na cykl katechez biblijnych dla dorosłych. Spotkania odbędą się w kolejne środy w Centrum Pastoralno-Katechetycznym przy ul. Warszawskiej 50 w godz. 19 - 21. Najbliższe spotkanie w środę (11 X).

8. W Centrum Pastoralno-Katechetycznym w Białymstoku rozpoczyna się cykl katechez na temat: “Bł. Michał Sopoćko i jego dzieła”. Najbliższe spotkanie we wtorek (10 X) o godz. 18.30 w CP-K przy ul. Warszawskiej 50.

9. Pielgrzymka Seniorów do sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę (14 X). Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 10.00 w Bazylice Różanostockiej, a po niej występy Seniorów, nabożeństwo Różańcowe i Akt Zawierzenia Matce Bożej.

10. Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z wprowadzeniem tzw. sieci szpitali, od 1 października zmienia się organizacja nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W razie nagłego zachorowania, codziennie po godz. 18.00 oraz w soboty, niedziele i święta, pacjenci powinni szukać pomocy w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Skłodowskiej 26 i w Szpitalu Miejskim przy ul. Sienkiewicza 79. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

11. W kościele wojskowym św. Jerzego w Białymstoku w każdą 3 sobotę miesiąca o godz. 18.00 odbywają się Msze św. dla osób samotnych, pragnących zawrzeć Sakrament Małżeństwa, następnie spotkanie przy kawie i ciastku. Najbliższa Msza św. w sobotę (21 X) o godz. 18.00.

12. W nowym numerze “Gościa Niedzielnego” (5 zł./egz.) między innymi:

  • co robić, gdy dorastające dzieci przestają chodzić do kościoła?
  • od ścierniska do lotniska, czyli gdzie powstanie Centralny Port Komunikacyjny;
  • nie dać się oszukać “na wnuczka” - kilka rad dla seniorów.

13. W październikowym numerze “Dróg Miłosierdzia” jest wiele ciekawych artykułów.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej!

14. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Duszpasterze.