Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

28 Niedziela zwykła -15 X 2017 r.

1. Dziś w Parafii św. Stanisława BM. gościmy misjonarza O. Marka Pasiuka SAC (Padri Marko), który głosi Słowo Boże o MISJACH, a w przedsionku kościoła proponuje pamiątki misyjne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na Pallotyńskie Dzieła Misyjne. Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski  można złożyć ofiarę do puszki na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Meksyku.

2. Jeszcze dziś  można złożyć podpis (na stoliku przy oknie w kaplicy) pod obywatelskim projektem ustawy STOP ABORCJI. Potrzebny jest dowód osobisty z numerem PESEL.

3. W październiku zapraszamy na modlitwę różańcową!

4. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (16 X); wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
  • we wtorek (17 X) wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika;
  • w środę (18 X) święto św. Łukasza, Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza w tym dniu pracowników Służby Zdrowia na Mszę Świętą do Bazyliki Katedralnej na godz. 18.00.
  • w czwartek (19 X) wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, Prezbitera i Męczennika;
  • w piątek (20 X) wspomnienie św. Jana Kantego, Prezbitera;

5. Za tydzień (22 X) przeżywamy Niedzielę Misyjną pod hasłem: “IDŹCIE I GŁOŚCIE”. Do kościoła św. Stanisława BM. w Białymstoku przybędzie  misjonarz z Grodna na Białorusi - Ks. Henryk Jabłoński, który będzie głosił Słowo Boże i zbierał ofiary do puszki.

Za tydzień taca na MISJE.

6. W następna niedzielę - za tydzień nasza Parafia św. Jana Pawła II przeżywa ODPUST PARAFIALNY ku czci św. PATRONA. Główną Mszę Świętą o godz. 12.00 - odpustową będzie celebrował Ks. Abp Tadeusz Wojda SAC, Metropolita Białostocki. Zapraszamy na Odpust wszystkich Parafian obu wspólnot. Po Mszy św. będzie można spożyć kremówkę papieską i gorącą herbatę lub kawę, przygotowane przez nasze parafianki.

7. Tradycyjne modlitwy za zmarłych - WYPOMINKI - będą odprawiane w naszym kościele od 1 do 8 listopada 2017 r.: o godz. 17.15 - część Różańca z WYPOMINKAMI, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych są na stolikach przy wyjściu z kościoła.

8. Wydział Katechetyczny zaprasza na cykl katechez biblijnych dla dorosłych. Spotkania odbędą się w kolejne środy w Centrum Pastoralno-Katechetycznym przy ul. Warszawskiej 50 w godz. 19.00 - 21.00.

9. W Centrum Pastoralno-Katechetycznym w Białymstoku rozpoczyna się cykl katechez na temat: “Bł. Michał Sopoćko i jego dzieła”. Bliższe szczegóły w internecie.

10. W kościele wojskowym św. Jerzego w Białymstoku w każdą 3 sobotę miesiąca o godz. 18.00 odbywają się Msze św. dla osób samotnych, pragnących zawrzeć Sakrament Małżeństwa. Najbliższa Msza św. w sobotę (21 X) o godz. 18.00.

11. W nowym numerze “Gościa Niedzielnego” (5 zł./egz.) między innymi:

  • o handlu w niedziele i święta;
  • jak Polacy odczytali fatimskie orędzie Matki Bożej?
  • za co przyznano tegoroczną Nagrodę Nobla z fizyki i chemii?

12. W październikowym numerze “Dróg Miłosierdzia” jest wiele ciekawych artykułów poświęconych MISJOM. Polecamy artykuł Ks. Abpa Tadeusza Wojdy pod tytułem “Dzielić się Ewangelią” na temat udziału nas wszystkich w misji Kościoła.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej!

13. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Duszpasterze