Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

30 Niedziela zwykła - 29 X 2017 r.

1. Dziś gościmy w naszym kościele Ks. dra Mariana Strankowskiego, wicerektora AWSD w Białymstoku, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na potrzeby AWSD.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

  • w środę (1 XI) uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w naszym kościele niedzielny, w kaplicy Sióstr o godz. 7.30, a w Ignatkach-Osiedle o godz. 7.00 i 12.00. O godz. 17.15 nabożeństwo za zmarłych - WYPOMINKI, a o godz. 18.00 Msza św. w kościele św. Stanisława w Białymstoku za zmarłych z obu parafii wspominanych w WYPOMINKACH. Nabożeństwo z WYPOMINKAMI za zmarłych będzie odprawiane codziennie (od 1 do 8 XI): o godz. 17.15 WYPOMINKI, a następnie Msza Święta. Na WYPOMINKI przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.
  • w czwartek (2 XI) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele św. Stanisława BM. o godz. 8.30, 10.00 i 18.00 - po tej Mszy św. procesja żałobna wokół kościoła z modlitwami za zmarłych przy 5 stacjach (zabieramy znicze). Zakończenie procesji przy Krzyżu Misyjnym. Msza św. w kaplicy Sióstr o godz. 6.45, a w Ignatkach-Osiedle o godz. 12.00. Jest to 1-szy czwartek miesiąca - dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
  • 3 XI - 1-szy piątek miesiąca - kapłani odwiedzą chorych od godz. 9.00.
  • w 1-szą sobotę miesiąca (4 XI) wspomnienie św. Karola Boromeusza. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Karol, któremu składamy najlepsze życzenia wraz z modlitwą.

3. Msza Święta za zmarłych biskupów i kapłanów Archidiecezji Białostockiej zostanie odprawiona w sobotę (4 XI) o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej.

4. W najbliższą niedzielę (5 XI) o godz. 11.00 w Katedrze Białostockiej nuncjusz apostolski Abp Salvatore Pennacchio, w imieniu papieża Franciszka, nałoży paliusz nowemu Metropolicie Białostockiemu Abpowi Tadeuszowi Wojdzie SAC.

Zapraszamy do udziału w tej uroczystości!

5. Serdecznie dziękuję - Bóg zapłać wszystkim parafianom i parafiankom za przygotowanie uroczystości odpustowej w naszej parafii. Ofiary z tacy z dnia 22.10.2017 r. wyniosły 1254,-zł, a ofiary z festynu parafialnego "Kremówki papieskie w Ignatkach - Osiedle" wyniosły 960,- zł. Dziękuję również za ofiary indywidualne z okazji odpustu parafialnego i na budowę naszego kościoła, które wpłynęły o ostatnim okresie na rachunek bankowy naszej parafii.

6. W nowym numerze “Gościa Niedzielnego” między innymi:

  • obrazek z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące;
  • kiedy uchodźca staje się imigrantem?

W “Małym Gościu Niedzielnym”:

  • duży dwustronny plakat;
  • o polskiej szkółce piłkarskiej FC Barcelona;
  • jak narysować portret?

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej!

7. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Duszpasterze.