Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

31 Niedziela zwykła - 5 XI 2017 r.

1. Dziś jest 1-sza niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele św. Stanisława BM.  wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, a o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele.

2. W tym tygodniu:

  • we wtorek (7 XI) rozpoczyna się w Bazylice Archikatedralnej w Białymstoku Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (codziennie o godz. 18.00). Dokładny program Nowenny znajduje się w listopadowym numerze “Dróg Miłosierdzia” oraz na stronie: www.archibial.pl. Nasz dekanat i nasze parafie są zaproszona na wtorek (14 XI).
  • w czwartek (9 XI) święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • w piątek (10 XI) wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła;
  • w sobotę (11 XI) wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa. W tym dniu przypada 99. rocznica odzyskania niepodległości przez POLSKĘ - Narodowe Święto Niepodległości. Modlimy się w intencji OJCZYZNY. Msza św. za OJCZYZNĘ o godz. 18.00 w kościele św. Stanisława BM. Zapraszamy!
  • w następną niedzielę (12 XI) - 9. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: OCALMY CHRZEŚCIJAN NA BLISKIM WSCHODZIE. Przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszki na KOŚCIÓŁ PRZEŚLADOWANY. Można też wysłać SMS o treści RATUJE na nr 72405.

3. Dziś o godz. 11.00 w Katedrze Białostockiej nuncjusz apostolski Abp Salvatore Pennacchio, w imieniu papieża Franciszka, nałoży paliusz Metropolicie Białostockiemu Abpowi Tadeuszowi Wojdzie SAC.

Zapraszamy do udziału w tej uroczystości!

4. W nowym numerze “Gościa Niedzielnego” między innymi:

  • wyrok na KRZYŻ we Francji;
  • o Katechizmie Kościoła Katolickiego.

5. Ukazał się listopadowy numer “Dróg Miłosierdzia”.

* Jednym z tematów nowego numeru "Dróg Miłosierdzia" jest katechizm. W związku z tym polecamy artykuły "O katechizmie w Kościele - w 25-lecie wydania Katechizmu Kościoła Katolickiego" oraz "Katechizm - księga wiary i życia".Ponadto w miesięczniku można znaleźć materiał na temat "Daru z życia" jako nowej drogi do beatyfikacji i kanonizacji ustanowionej niedawno przez Papieża, a także wyjaśnienie czym jest i jakie ma znaczenie paliusz arcybiskupa metropolity oraz tekst bł. Michała Sopoćki na temat miłości Ojczyzny.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej!

6. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Duszpasterze.

OŚWIADCZENIEPREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W SPRAWIE OGRANICZENIA HANDLU W NIEDZIELE

prezydium_konferencji_episkopatu_polski_w_sparwie_ograniczenia_handlu_w_niedziel_.docx