Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

33 Niedziela zwykła - 19 XI 2017 r.

1. Dziś przed kościołem są zbierane ofiary do puszki na potrzeby CARITAS Archidiecezji Białostockiej.

Jeszcze dziś można złożyć podpis  pod obywatelskim projektem ustawy ZATRZYMAJ ABORCJĘ. Potrzebny jest dowód osobisty z numerem PESEL.Do naszej Parafii przybyli przedstawiciele tejże inicjatywy ustawodawczej, aby pomóc w zebraniu podpisów osób z naszej Parafii.

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (20 XI) wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Prezbitera;
  • we wtorek (21 XI) wspomnienie Ofiarowania NMP;
  • w środę (22 XI) wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy, Patronki Chórów Kościelnych;
  • w piątek (24 XI) wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, Prezbitera i Towarzyszy, Męczenników.

3. W następną niedzielę (26 XI) uroczystość JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA. W tym dniu odbędzie się odnowienie Aktu Przyjęcia JEZUSA CHRYSTUSA za KRÓLA i PANA.

4. Triduum Różańcowe odbędzie się w kościele św. Kazimierza w Białymstoku. Rozpocznie się w piątek (24 XI) Mszą św. o godz. 18.00, a zakończy w niedzielę (26 XI) Mszą św. o godz. 7.00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii św. Kazimierza w Białymstoku.

5. Wydział Katechetyczny zaprasza dorosłych wiernych do udziału w cyklu 5 katechez biblijnych przygotowujących do owocnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Katechezy, prowadzone metodą Mess’AJE, odbędą się w soboty: 25 XI, 2, 9 i 16 XII br. i zakończą się 20 I 2018 r. w godz. 10.00 - 12.30 w CFP-K w Białymstoku (ul Warszawska 50).

6. Serdecznie dziękujemy osobom ze wspólnoty PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA za piękne sprzątanie liści na posesji wokół kościoła i plebanii.

7. Siostry Misjonarki Świętej Rodziny zapraszają dziewczęta w wieku od 16 do 33 lat na spotkanie REKOLEKCYJNE z warsztatami KULINARNYMI w dniach 24 - 25 listopada. Zgłoszenia i informacje u Siostry Tomiry Brzezińskiej (ul. Zielna 16). Tel. 692 584 180, e-mail: tomira@poczta.onet.pl lub na facebooku.

8. W nowym numerze “Gościa Niedzielnego” między innymi:

  • kalendarz ścienny na 2018 rok ze świętym Józefem;
  • Polacy są miłosiernym narodem - mówi dyrektor Caritas Polska;
  • dlaczego najbardziej znane perfumy na świecie są dużo droższe od życiodajnej krwi?

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej!

9. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Duszpasterze.