Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

1 Niedziela Adwentu - 3 XII 2017 r.

1. Dziś rozpoczynamy ADWENT - czas radosnego i religijnego oczekiwania na przyjście PANA JEZUSA.

* Roraty w kościele św. Stanisława BM. będą odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 18.00 oraz w soboty o godz. 6.30. Roraty w kaplicy w Ignatkach - Osiedle będą odprawiane w środy i soboty o godz. 12.00.

* Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 15, 16 i 17 grudnia, to jest w piątek (godz. 18.00), w sobotę w kościele św. Stanisława BM.  i w 3 niedzielę Adwentu również w kaplicy w Ignatkach - Osiedle. Rekolekcje będzie prowadził O. Kazimierz Wasilewski OFM, z Niepokalanowa.

2. Dziś są poświęcone opłatki wigilijne, które można nabywać w zakrystii i kancelarii również w naszej kaplicy w Ignatkach - Osiedle. Ofiary złożone za opłatki będą wynagrodzeniem Pana Organisty w ciągu roku.

3. Przy figurze NSPJ w kościele św. Stanisława BM. jest ustawiony kosz na dary świąteczne dla ubogich oraz skarbona. CARITAS prosi o produkty żywnościowe trwałe, z których CARITAS przygotuje paczki świąteczne dla ubogich.

4. Od dziś CARITAS rozprowadza świece. Są 2 rodzaje świec: małe (6 zł/szt.), duże (11 zł/szt). Można ofiarować więcej, ponieważ całkowity dochód z tej akcji jest przeznaczony na pomoc biednym dzieciom. Młodzież oazowa w przedsionku kościoła św. Stanisława BM. w Białymstoku sprzedaje kartki świąteczne.

5. Dziś taca jest zbierana na Kurię.

6. W tym tygodniu:

  • w środę (6 XII) wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa, słynącego z wielkich dzieł miłosierdzia;
  • w czwartek (7 XII) wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła; jest to 1-szy czwartek XII.
  • w piątek (8 XII) uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.30, 10.00 i 18.00, w Ignatkach-Osiedle o godz. 12.00, a w kaplicy Sióstr o godz. 6.45.

7. Adwentowy dzień skupienia małżeństw niesakramentalnych odbędzie się w niedzielę (10 XII) o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku (ul. Sybiraków). W programie: niedzielna Eucharystia z nauką adwentową oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w dolnym kościele Ducha Świętego w każdą 2 niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

8. W nowym numerze “Gościa Niedzielnego” między innymi:

  • czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety?
  • o pokoleniu smartfona;

9. Ukazał się także grudniowy numer “Dróg Miłosierdzia”.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej!

10. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Duszpasterze.