Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Niedziela Adwentu - 10 XII 2017 r.

1. Roraty i rekolekcje w Adwencie:

* Roraty w kościele św. Stanisława BM. będą odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 18.00 oraz w soboty o godz. 6.30. Roraty w kaplicy w Ignatkach - Osiedle będą odprawiane w środy i soboty o godz. 12.00.

* Rekolekcje Adwentowe będzie prowadził O. Remigiusz Trocki, franciszkanin z Niepokalanowa. Odbędą się one w dniach 15, 16 i 17 grudnia, to jest w piątek (godz. 18.00), w sobotę w kościele św. Stanisława BM. i w 3 niedzielę Adwentu również w kaplicy w Ignatkach - Osiedle o godz. 7.00 i 13.00. (Msza św. ze względu na wspólnego rekolekcjonistę zostaje przesunięta z godz. 12.00 na 13.00). Program jest umieszczony na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii.

2. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołami i kaplicami w całej Polsce, prowadzona jest dziś zbiórka ofiar do puszek. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

3. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii i kancelarii. Ofiary złożone za opłatki będą wynagrodzeniem Pana Organisty w ciągu roku.

4. Przy figurze NSPJ w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku jest ustawiony kosz na dary świąteczne dla ubogich oraz skarbona. CARITAS prosi o produkty żywnościowe trwałe, z których CARITAS przygotuje paczki świąteczne dla ubogich.

5. CARITAS rozprowadza świece. Są 2 rodzaje świec: małe (6 zł/szt.), duże (11 zł/szt). Można ofiarować więcej, ponieważ całkowity dochód z tej akcji jest przeznaczony na pomoc biednym dzieciom. Młodzież oazowa w przedsionku kościoła św. Stanisława BM. sprzedaje kartki i inne ozdoby świąteczne.

6. W tym tygodniu:

  • w środę (13 XII) wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy;
  • w czwartek (14 XII) wspomnienie św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła;
  • w następną niedzielę (17 XII) błogosławienie matek oczekujących potomstwa.

7. W nowym numerze “Gościa Niedzielnego” między innymi:

  • niedziele bez handlu - to się wszystkim opłaci;
  • dlaczego dobry organista to skarb dla parafii?
  • podsumowanie pielgrzymki papieża do Birmy i Bangladeszu.

8. Ukazał się także grudniowy numer “Dróg Miłosierdzia”, poświęcony tematyce Adwentu i Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej!

9. W tym roku kościelnym rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą od 27 grudnia 2017 roku, a zakończymy 11 stycznia 2018 roku. Program kolędy został umieszczony na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii.

9. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Duszpasterze.