Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

3 Niedziela Adwentu - 17 XII 2017 r.

1. Dziś po każdej Mszy św. w zakrystii błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

Trwają Rekolekcje Adwentowe w naszych parafiach. Rekolekcje prowadzi Ojciec Remigiusz Trocki, franciszkanin z Niepokalanowa.

2. Za tydzień (24 XII) - 4 niedziela Adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 15.00. Msze św. w Ignatkach-Osiedle o godz. 7.00 i 12.00, a w kaplicy Sióstr o godz. 7.30. W Wigilię Bożego Narodzenia tradycyjnie należy zachować post - nie spożywać pokarmów mięsnych.

3. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii i kancelarii. Ofiary złożone za opłatki będą wynagrodzeniem Pana Organisty w ciągu roku.

4. Przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa jest ustawiony kosz na dary świąteczne dla ubogich oraz skarbona. CARITAS prosi o produkty żywnościowe trwałe, z których CARITAS przygotuje paczki świąteczne dla ubogich. Rozdawanie paczek świątecznych ubogim odbędzie się w czwartek (21 XII) w godz. od 17.00 do 18.00. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli dary na paczki dla biednych oraz złożyli ofiary na ten cel do skarbony. BÓG ZAPŁAĆ! - Paniom z Parafialnego Zespołu CARITAS, które przez cały rok bezinteresownie pomagają potrzebującym.

5. CARITAS rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.. Są dwa rodzaje świec: małe (6 zł/szt.), duże (11 zł/szt). Można ofiarować więcej, ponieważ całkowity dochód z tej akcji jest przeznaczony na pomoc biednym dzieciom. Młodzież oazowa w przedsionku sprzedaje kartki i inne ozdoby świąteczne.

6. W tym roku kościelnym rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą od 27 grudnia 2017 roku, a zakończymy 11 stycznia 2018 roku. Program kolędy został umieszczony na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii.

7. W nowym numerze “Gościa Niedzielnego” między innymi:

  • o Mszy św. do Matki Bożej w Adwencie, zwanej Roratami;
  • o siedmiu antyfonach na siedem ostatnich dni Adwentu.

W “Małym Gościu Niedzielnym” m.in. witraż do wyklejenia i powieszenia w oknie oraz o pisaniu listów do św. Józefa.

8. Ukazał się także grudniowy numer “Dróg Miłosierdzia”, poświęcony tematyce Adwentu i Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej!

9. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Duszpasterze.