Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Życzymy Wszystkim błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

4 Niedziela Adwentu - 24 XII 2017 r. - Pasterka w kaplicy w Ignatkach - Osiedle o godz. 22.00.

1. Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. wieczorna o godz. 15.00 w kościele św. Stanisława BM w Białymstoku. Tradycyjnie jest to dzień postny - nie spożywamy potraw mięsnych. Wieczerzę wigilijną zaczynamy od odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, następnie dzielimy się opłatkiem i składamy życzenia.

2. Pasterka w naszym kościele, tradycyjnie, o północy. Pasterka w Ignatkach-Osiedle i w kaplicy Sióstr o godz. 22.00. Taca z Pasterek na Fundusz Obrony Życia.

Msze św. w 1-szy dzień Świąt w naszym kościele o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 (Mszy o 18.00 NIE BĘDZIE!). Msze w Ignatkach-Osiedle o godz. 7.00 i 12.00, a w kaplicy Sióstr o 8.30.

W 2-gi dzień Świąt porządek Mszy św. NIEDZIELNY! W tym dniu obchodzimy święto św. Szczepana, Diakona i Pierwszego Męczennika. Taca na CFP-K w Białymstoku i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W tygodniu obchodzimy:

  • w środę (27 XII) święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty - błogosławieństwo wina o godz. 18.00.
  • w czwartek (28 XII) święto św. Młodzianków, Męczenników;
  • w następną niedzielę (31 XII) święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kończy się Rok Pański 2017. Nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku o godz. 18.00.

W tym dniu o godz. 18.00 Msza św. za Ś.P. + Ks. Jerzego Raczkowskiego w 7 r. śmierci.

3. Jeszcze dziś można nabyć opłatki wigilijne w zakrystii i na plebanii. Ofiary złożone za opłatki będą wynagrodzeniem Pana Organisty.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli dary na paczki dla biednych oraz złożyli ofiary na ten cel do skarbony. BÓG ZAPŁAĆ! - Paniom z Parafialnego Zespołu CARITAS, które przez cały rok bezinteresownie pomagają potrzebującym, a na wigilię organizowaną dla potrzebujących w Szkole Katolickiej przy ul. kościelnej 3 w Białymstoku 24 grudnia upiekły ciasta.

Nie ma już świec CARITASU - wszystkie zostały rozprowadzone. Młodzież oazowa w przedsionku sprzedaje ozdoby świąteczne.

6. W tym roku wizytę duszpasterską, czyli kolędę rozpoczynamy dnia 27 grudnia, czyli w środę. Dokładny program kolędy znajduje się na stronie internetowej naszych parafii, a także jest umieszczony w gablocie w przedsionku kościoła i będzie systematycznie podawany w ogłoszeniach.

7. Dzisiaj “Gość Niedzielny” na Boże Narodzenie i Nowy Rok - 132 świąteczne strony (cena 8 zł/egz.) a w nim:

  • obrazek z modlitwą przy wigilijnym stole;
  • jak rozumieć trudny początek Ewangelii św. Jana o LOGOSIE?
  • reportaż z niespokojnej w ostatnim czasie Jerozolimy;

Od nowego roku zmieniają się zasady kolportażu “Gościa” i “Małego Gościa”.

Kto chce otrzymywać te czasopisma, prosimy się w zakrystii zapisać na imienną listę prenumeratorów.

8. Życzymy Wszystkim błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!