Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa - 31 XII 2017 r.

1. Dziś kończy się Rok Pański 2017. Nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku o godz. 18.00 w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku. Również o godz. 18.00 Msza św. za Ś.P. + Ks. Prob. Jerzego Raczkowskiego w 7 r. śmierci.

2. Tegoroczna Szopka Betlejemska w kościele św. Stanisława BM. to dzieło PANA JANA PÓŁKOŚNIKA, któremu serdecznie dziękujemy za tę pracę i włożony trud. Ponadto nad wyglądem artystycznym pracował Ks. Jakub Budkiewicz, nasz wikariusz z Przyjaciółmi Oblubieńca i Ks. Karol Jabłoński. Choinki do kaplicy św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle ofiarował Pana Leszek Odachowski, a stojaki do choinek wykonali Panowie Sławomir i Jakub Wiślakowie. Inni parafianie i parafianki ubrali choinki i urządzili żłóbek w naszej kaplicy. Wszystkim serdeczne: BÓG ZAPŁAĆ! 

3. W tym tygodniu obchodzimy:

  • w poniedziałek (1 I) Nowy Rok - dzień modlitwy o pokój oraz nadanie Dziecięciu Bożemu imienia JEZUS. Porządek Mszy św. - NIEDZIELNY. Jutro za udział w publicznym odmówieniu lub odśpiewaniu hymnu “O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”, można uzyskać odpust zupełny.
  • we wtorek (2 I) wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła;
  • w środę (3 I) wspomnienie Najświętszego Imienia JEZUS.
  • w sobotę (6 I) uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (Trzech Króli). Porządek Mszy św. - NIEDZIELNY. Poświęcenie kredy na każdej Mszy św. Taca na MISJE. W tym dniu odbędzie się ORSZAK TRZECH KRÓLI, który wyruszy o godz. 12.00 z dziedzińca Pałacu Branickich w Białymstoku. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie!
  • I czwartek (4 I), I piątek (5 I) i I sobota (6 I). Kapłani odwiedzą chorych w I piątek od godz. 9.00.

4. W najbliższą niedzielę (7 I) święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia, ale - tradycyjnie - do 2 II będziemy śpiewać kolędy i żłóbek Pana Jezusa pozostanie w kościele.

5. Trwa wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Dokładny program kolędy znajduje się na stronach internetowych naszych parafii, a także jest umieszczony w gablocie w przedsionku kościoła i będzie systematycznie podawany w ogłoszeniach. Bardzo prosimy, aby wyraźnie zaznaczać ile rodzina przeznacza na cele parafii, a ile za posługę na potrzeby osobiste księdza.

Od 2 I Msze św. wieczorne w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku będą odprawiane o godz. 15.00, a w soboty o godz. 18.00. Tak będzie do 26 I. Kancelaria po południu będzie czynna od 14.00 do 14.45, w soboty od 16.30 do 17.30, a rano bez zmian. Adoracja NS dla wspólnot będzie w styczniu w soboty od godz. 17.00 do 18.00.

6. Zmieniły się zasady kolportażu “Gościa” i “Małego Gościa Niedzielnego”.

Kto chce otrzymywać te czasopisma, prosimy się w zakrystii zapisać na imienną listę prenumeratorów. Dotychczas zgłosiły się tylko 2 osoby.

7. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli oraz szczęśliwego NOWEGO 2018 ROKU!

DUSZPASTERZE.