Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Niedziela zwykła - święto Chrztu Pańskiego - 7 I 2018 r.

1. Dziś kończy się okres Narodzenia Pańskiego, ale - tradycyjnie - do święta Matki Bożej Gromnicznej (2 II) będziemy śpiewać kolędy, a żłóbek Pana Jezusa pozostanie w kościele. 

2. Dziś o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele i spotkanie opłatkowe.

3. Dziś o godz. 20.00 w TVP 2 będzie transmitowany na żywo Charytatywny Koncert Kolęd “RODZINA RODZINIE. POMOC DLA ALEPPO”. Podczas trwania koncertu będzie prowadzona zbiórka SMS na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy do wysyłania SMS na podany w czasie koncertu numer. Dochód trafi na konto CARITAS POLSKA i zostanie przekazany na pomoc dla SYRII i ALEPPO.

4. Za tydzień (14 I) na godz. 14.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe na plebanii różne grupy modlitewne naszej parafii: Akcja Katolicka, Parafialny Zespół CARITAS, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Koła Żywego Różańca, Apostolat MARGARETKA i inne.

5. Trwa wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Dokładny program kolędy znajduje się na stronach internetowych naszych parafii, a także jest umieszczony w gablocie w przedsionku kościoła i będzie systematycznie podawany w ogłoszeniach.

W czasie kolędy zbieramy dobrowolne ofiary:

  • Parafia św. Stanisława B.M. na bieżące prace remontowe w kościele i na plebanii.
  • Parafia św. Jana Pawła II na budowę nowej świątyni w Ignatkach-Osiedle.

Bardzo prosimy, aby wyraźnie zaznaczać ile rodzina przeznacza na cele parafii, a ile na potrzeby osobiste księdza.

6. Od 2 stycznia Msze św. wieczorne są odprawiane o godz. 15.00, a w soboty o godz. 18.00. Tak będzie do 26 stycznia. Kancelaria po południu jest czynna od 14.00 do 14.45, w soboty od 16.30 do 17.30, a rano bez zmian. Adoracja Najświętszego Sakramentu dla wspólnot będzie w styczniu w soboty od godz. 17.00 do 18.00.

7. Za tydzień (14 I) przed kościołem będzie prowadzona zbiórka do puszki na potrzeby Szkoły Podstawowej im. św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Białymstoku. Szkoła jest przeznaczona dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną.

8. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia", którego główny temat brzmi: "Dziadkowie darem dla młodych". Proponujemy również dwie nowe rubryki: jedną poświęconą duchowości życia rodzinnego, a drugą wyjaśniającą różne zagadnienia związane z nowym rokiem duszpasterskim pod hasłem: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym".

Polecamy także artykuł dotyczący nowej "Instrukcji Episkopatu Polski o muzyce kościelnej".

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej!

9. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

DUSZPASTERZE.