Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Ogłoszenia 5 Niedziela zwykła - 4 II 2017 r.

1. Dziś jest 1-sza niedziela miesiąca lutego: po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, a o godz. 15.00 różaniec KŻR w kościele. Dziś taca jest przeznaczona na Fundusz Remontowo-Budowlany Archidiecezji Białostockiej, a w następną niedzielę na Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (5 II) wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy. W tym dniu podczas liturgii odbędzie się obrzęd poświecenia chleba i wody.

- we wtorek (6 II) wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, Męczenników;

- od lutego powraca we wtoreki (6 II) od godz. 17.00 - 18.00 adoracja  Najświętszego Sakramentu wspólnot  w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku;

- w sobotę (10 II) wspomnienie św. Scholastyki, Dziewicy;

- w niedzielę (11 II) dzień wspomnienia NMP z Lourdes. Jest to 24 Światowy Dzień Chorego. Ludzi chorych i starszych, którzy mogą przybyć do kościoła, zapraszamy na Msze św. o godz.18.00. w kościele św. Stanisława BM. i 7.00 w kaplicy św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle. Na tych wskazanych Mszach świętych  w przyszłą niedzielę będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych i specjalne błogosławieństwo dla chorych i osób w podeszłym wieku.

3. Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą do wszystkich parafian o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas, na plakacie na tablicy informacyjnej oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

4. Ukazał się lutowy numer "Dróg Miłosierdzia". W związku z ogłoszeniem przez Episkopat Polski roku 2018 Rokiem św. Stanisława Kostki, temat nowego numeru "Dróg Miłosierdzia" brzmi: "Boży buntownik". Poświęcony jest on osobie tego niezwykłego Świętego, jego odwadze, wytrwałości i dążeniu do Boga. Polecamy kolejny artykuł z cyklu "W szkole Świętej Rodziny" o cnocie długomyślności, a także pierwszy artykuł z cyklu dotyczącego 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, opowiadający o sytuacji na Kresach Wschodnich.

5. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! Duszpasterze.