Aktualności

Ogłoszenia Parafialne - Dziś o godz. 15.00 Droga Krzyżowa w Hryniewiczach

| dodał:

I Niedziela Wielkiego Postu - 18 II 2018 r.

1. Dziś o godz. 15.00 Droga Krzyżowa w Hryniewiczach, a w kolejne niedziele Wielkiego Postu w: Ignatki-Osiedle, Osiedle przy ul. Dubois i Osiedle Kawaleryjskie.

2. Zachęcamy do trzeźwości i abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych przez cały Wielki Post.

3. W tym tygodniu:

- w czwartek (22 II) święto Katedry św. Piotra, Apostoła;

- w niedzielę (25 II) - zbiórka do puszki na MISJE - AD GENTES.

4. Nabożeństwa pasyjne w naszych Parafiach w czasie Wielkiego Postu:

  • DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 17.15 dla wszystkich;
  • GORZKIE ŻALE w soboty i niedziele o godz. 17.30.
  • DROGA KRZYŻOWA w Ignatkach - Osiedle w piątki po Mszy św. o godz. 12.00.
  • GORZKIE ŻALE w Ignatkach - Osiedle w soboty po Mszy św. o godz. 12.00.

5. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu (18 III) i będą trwały do środy (21 III). Rekolekcje będzie prowadził Ks. Mirosław JANUSZ z Warszawy. Módlmy się o owocny czas rekolekcji dla wszystkich parafian oraz za Księdza Rekolekcjonistę. Za udział w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz Rekolekcjach Wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.

6. W łączności z całym Kościołem, zgodnie z życzeniem Ks. Abpa Metropolity Tadeusza Wojdy SAC, w piątek (23 II) przeżywamy dzień MODLITWY i POSTU w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i Południowym Sudanie. Zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy!

7. Rekolekcje Wielkopostne dla nauczycieli i wychowawców odbędą się w dniach 19 - 21 lutego (poniedziałek - środa) o godz. 19.30 w kościele św. Wojciecha w Białymstoku przy ul. Warszawskiej.

8. Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas, na plakacie na tablicy informacyjnej oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

9. CARITAS Archidiecezji Białostockiej przekazuje skarbonki jałmużny wielkopostnej 2018. Skarbonki znajdują na stoliku przy wyjściu z kościoła.

10. Przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa jest wystawiony kosz na świąteczne dary żywnościowe dla ubogich oraz skarbona na zakup żywności na paczki wielkanocne.

11. W lutowym numerze "Dróg Miłosierdzia" wiele miejsca poświęcono św. Stanisławowi Kostce - Patronowi roku 2018.

12. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz owocnego czasu Wielkiego Postu!

Duszpasterze.