Aktualności

Ogłoszenia Parafialne - Dziś o godz. 15.00 Droga Krzyżowa w Ignatkach - Osiedle

| dodał:

II Niedziela Wielkiego Postu - 25 II 2018 r.

1. Dziś o godz. 15.00 Droga Krzyżowa w Ignatkach - Osiedle, a w kolejne niedziele Wielkiego Postu: osiedle przy ul. Dubois (4 III) i Osiedle Kawaleryjskie (11 III).

2. Dziś jest Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: “Uczniowie - misjonarze mocą Ducha Świętego”. W związku z tym przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszki na MISJE - AD GENTES.

3. Zachęcamy do trzeźwości i abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych przez cały Wielki Post.

4. W tym tygodniu:

- w czwartek (1 III) Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych (Niezłomnych). W tym dniu na Plantach w Białymstoku odbędzie się uroczyste odsłonięcie pomnika poświęconego Danucie Siedzikównie “INCE”, bohaterskiej sanitariuszce Armii Krajowej.

- 1-szy czwartek (1 III), 1-szy piątek (2 III) i 1-sza sobota (3 III) miesiąca. Kapłani odwiedzą chorych w 1-szy piątek od godz. 9.00.

- za tydzień (4 III) 1-sza niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku -  ADORACJA EUCHARYSTYCZNA, a o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele.

5. Ks. Abp Metropolita Tadeusz Wojda zarządził, aby przez 9 pierwszych niedziel miesiąca, od marca do października 2018 r., była odprawiana NOWENNA EUCHARYSTYCZNA, jako przygotowanie do 10 rocznicy OBJAWIEŃ EUCHARYSTYCZNYCH w SOKÓŁCE.

6. Za tydzień taca na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.

7. Nabożeństwa pasyjne w  kościele sw. Stanisława BM. w Białymstoku w czasie Wielkiego Postu:

  • DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 17.15;
  • GORZKIE ŻALE w soboty i niedziele o godz. 17.30.

8. Nabożeństwa pasyjne w Ignatkach - Osiedle:

  • DROGA KRZYŻOWA w piątki po Mszy św. o godz. 12.00.
  • GORZKIE ŻALE w soboty po Mszy św. o godz. 12.00.

9. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu (18 III) i będą trwały do środy (21 III). Rekolekcje będzie prowadził Ks. Mirosław JANUSZ z Warszawy. Módlmy się o owocny czas rekolekcji dla wszystkich parafian oraz za Księdza Rekolekcjonistę.

10. CARITAS Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym.

11. CARITAS Archidiecezji Białostockiej przekazuje skarbonki jałmużny wielkopostnej 2018.

12. Przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa jest wystawiony kosz na świąteczne dary żywnościowe dla ubogich oraz skarbona na zakup żywności na paczki wielkanocne.

13. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i owocnego czasu Wielkiego Postu!

Duszpasterze.