Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

3 Niedziela Wielkiego Postu, 4 III 2018 r.

1. Dziś o godz. 15.00 Droga Krzyżowa na osiedlu przy ul. Dubois - rozpoczęcie przy bloku nr 27, a zakończenie w kościele wojskowym św. Jerzego. Za tydzień (11 III) Droga Krzyżowa na Osiedlu Kawaleryjskim.

2. Dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.

3. Dziś 1-sza niedziela miesiąca. W kościele św. Stanisława BM. po Mszy św. o godz. 11.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele.
4. Ks. Abp Metropolita Tadeusz Wojda zarządził, aby przez pierwsze niedziele miesiąca, od marca do października 2018 r., była odprawiana NOWENNA EUCHARYSTYCZNA, jako przygotowanie do 10 rocznicy OBJAWIEŃ EUCHARYSTYCZNYCH w SOKÓŁCE. Dziś wypada ta niedziela.
5. W tym tygodniu:
* w poniedziałek (5 III) liturgiczny obchód uroczystości św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00 w kościele św. Kazimierza z udziałem Biskupów z Metropolii Białostockiej.
* w czwartek (8 III) Dzień Kobiet - pamiętajmy o modlitwie w intencji pań oraz o życzeniach.
6. Uroczystości dziękczynne za ocalenie miasta BIAŁEGOSTOKU w 29 rocznicę katastrofy pociągu z chlorem odbędą się w piątek (9 III) według następującego porządku:
godz. 16.30: rozpoczęcie przy Krzyżu w miejscu katastrofy (ul. Poleska), następnie procesja z Drogą Krzyżową do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego;
godz. 18.00: Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Ks. Abpa Metropolity Tadeusza Wojdy SAC.
7. Rekolekcje Wielkopostne Administracji Publicznej i Prawników odbędą się w dniach 11 - 12 - 13 marca br. codziennie o godz. 19.30 w starym kościele Farnym w Białymstoku.
8. Rekolekcje Wielkopostne związków niesakramentalnych odbędą się w dniach 11 i 12 marca br. w dolnym kościele Ducha Świętego -ul. Sybiraków: niedziela (11 III) godz. 17.00 Msza św. z nauką i konferencja, poniedziałek (12 III) godz. 18.00 - adoracja Krzyża z nauką rekolekcyjną.
9. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu (18 III) i będą trwały do środy (21 III). Rekolekcje poprowadzi Ks. Mirosław JANUSZ z Warszawy. Módlmy się o owocny czas rekolekcji dla wszystkich parafian oraz za Księdza Rekolekcjonistę. Dokładny program rekolekcji znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.
10. Przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa w kościele św. Stanisława wystawiony jest kosz na świąteczne dary żywnościowe dla ubogich oraz skarbona na zakup żywności na paczki wielkanocne.
11. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i owocnego czasu Wielkiego Postu!

DUSZPASTERZE