Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

30 Niedziela zwykła - 26 X 2014 r. - Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła.

1. Dziś przypada 22 r. śmierci pierwszego proboszcza naszej Parafii - Ks. dra Mieczysława Stopczyńskiego. Msza św. za spokój Jego duszy zostanie odprawiona o godz. 11.30.

2. We wtorek (28 X) święto św. Apostołów, Szymona i Judy Tadeusza.

3. W sobotę (1 XI) uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w naszym kościele - niedzielny. Msza św. w kaplicy Sióstr o godz. 7.30. O godz. 17.15 nabożeństwo za zmarłych - WYPOMINKI, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych wspominanych w Wypominkach. Jest to 1-sza sobota miesiąca listopada - czcimy Niepokalane Serce Maryi.

4. w następną niedzielę (2 XI) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Msza św. u Sióstr o godz. 7.30.

Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja żałobna z modlitwami za Zmarłych przy pięciu stacjach z zapalonymi zniczami i świecami. Zakończenie procesji przy Krzyżu Misyjnym.

5. Za nawiedzenie cmentarza grzebalnego można uzyskać:

- odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada;

- odpust cząstkowy w pozostałe dni roku. W Dzień Zaduszny (2 XI) można zyskać odpust zupełny, jeden raz, w kościele lub kaplicy publicznej pod zwykłymi warunkami.

6. W środę (22 X) Parafia p.w. św. Jana Pawła II w Ignatkach-Osiedle przeżywała pierwszy w historii Odpust ku czci swego Wielkiego Patrona. Odbyło się wprowadzenie Relikwii Krwi św. Jana Pawła II oraz błogosławieństwo Relikwiami, a także ich ucałowanie. Relikwie te znajdują się w naszym kościele. Jeśli ktoś pragnie je uczcić przez ucałowanie i prosić o jakąś łaskę przez przyczynę św. Jana Pawła II, prosimy po błogosławieństwie mszalnym podejść do ołtarza.

7. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na WYPOMINKI. Modlitwy za zmarłych - WYPOMINKI - będą odprawiane w naszym kościele od 1 do 8 listopada 2014 r.: o godz. 17.15 - część Różańca z WYPOMINKAMI za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych znajdują się na bocznych ołtarzach oraz na stoliku przy wyjściu z kościoła.

8. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu wszystkich parafian oraz grupy modlitewne - codziennie od godz. 16.30 do 18.00, przed wieczorną Mszą św. Niech to będzie czas modlitwy o pokój w świecie i w sercach ludzkich, a także o błogosławione owoce MISJI ŚWIĘTYCH w naszej parafii.

9. W przyszłym roku, w kwietniu, odbędą się w naszej parafii MISJE ŚWIĘTE z okazji 40 rocznicy powstania PARAFII p.w. ŚW. STANISŁAWA B. M. w Białymstoku. Nasza Parafia została utworzona 8 maja 1975 roku. Misje będzie prowadził Ks. Krzysztof Kralka, Pallotyn. Prosimy o modlitwę w intencji MISJI.

10. Zapraszamy do lektury "Gościa Niedzielnego", w którym między innymi:

- Co naprawdę wydarzyło się na synodzie biskupów w Rzymie?

- Rozmowa z ks. abp. Stanisławem Gądeckim, jedynym polskim biskupem uczestniczącym w obradach synodu;

- Obrazek z modlitwą męża za żonę. Powinien go mieć każdy mąż, żeby nigdy nie zapomnieć o modlitwie za swoją żonę.

A w "Małym Gościu Niedzielnym":

- Co dzieje się w Zabawie 100 lat po śmierci bł. Karoliny Kózkówny?

- plakat z mistrzami świata w siatkówce i soCZYSTA naklejka.

11. Cegiełki na budowę kościoła p.w. św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle - wotum wdzięczności za naszego Wielkiego Rodaka, znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

12. Serdecznie dziękujemy osobom ze wspólnoty PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA za pracę przy sprzątaniu liści na posesji wokół kościoła i plebanii i prosimy o jeszcze! Został ustawiony drugi kontener i trzeba go napełnić suchymi liśćmi.

13. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.