Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

4 Niedziela Wielkiego Postu, 11 III 2018 r.

1. Dziś o godz. 15.00 Droga Krzyżowa na Osiedlu Kawaleryjskim. Rozpoczęcie od Krzyża Miłosierdzia przy ul. Kawaleryjskiej, przejście ulicami: Kominek, Południową, Ułańską i Zielną. Zakończenie w kaplicy Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny (ul. Zielna 16).

2. W tym tygodniu:
we wtorek (13 III) przypada 5 r. wyboru papieża Franciszka - modlimy się za Ojca Świętego.

3. Msza Święta z okazji imienin Ks. Abpa Seniora Edwarda Ozorowskiego będzie sprawowana w niedzielę (18 III) o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej.

4. AKADEMICKIE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE odbędą się w 2 terminach:
I termin: 11 - 12 - 13 marca br. codziennie o godz. 19.30 w kościele św. Rocha w Białymstoku;
II termin: 18 - 19 - 20 marca br. codziennie o godz. 19.30 w Archikatedrze Białostockiej.

5. Za tydzień (18 III) dla wiernych obu parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ks. Mirosław JANUSZ z Warszawy. Módlmy się o owocny czas rekolekcji oraz za Księdza Rekolekcjonistę. Dokładny program znajduje się na stronach internetowych naszych parafii, w gablocie w przedsionku kościoła, a także na tablicy ogłoszeń przed kościołem. Za udział w Rekolekcjach oraz nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.

6. Przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa w kościele św. Stanisława wystawiony jest kosz na świąteczne dary żywnościowe dla ubogich oraz skarbona na zakup żywności na paczki wielkanocne.

7. BÓG ZAPŁAĆ! - Panu Romanowi RUTKOWSKIEMU za ofiarowanie świecy paschalnej na tegoroczne Święta Wielkanocne.

8. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na dekorację Grobu Pańskiego i Ciemnicy:
KŻR mężczyzn z ul. Nowej: 200 zł.
KŻR kobiet z ul. Nowej: 200 zł.

9. Przedszkole Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny przy ul. Zielnej 16 (Nowe Miasto), informuje zainteresowanych rodziców o wolnych miejscach w każdej grupie wiekowej. W tym roku przyjmujemy również 2,5- latki. Informacje można uzyskać pod nr tel. 85 745 28 33 i na stronie internetowej: przedszkole-zielna.bialystok.pl .

10. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Białymstoku, znajdująca się przy ul. Transportowej 2 (Nowe Miasto), prowadzi nabór na nowy rok szkolny 2018/19 do klas I - VIII. Trwa PROGRAM “Szkoła za 1 zł.” Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy chcą dobrego wychowania dla swoich dzieci. Więcej informacji w siedzibie szkoły, na stronie www oraz plakatach i ulotkach w przedsionku kościoła. Dzień otwarty - 16 marca w godz. 16.00 - 18.00.

11. Zapraszamy do lektury nowego numeru “Dróg Miłosierdzia”, który może być pomocą w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu. Polecamy w nim artykuły na temat słuchania BOGA w ciszy oraz spowiedzi. Proponujemy również świadectwo misjonarza z naszej Archidiecezji, pracującego w Papui Nowej Gwinei, a także stałe rubryki: “Akademia modlitwy”, “Żyć Pismem Świętym” i “W szkole Świętej Rodziny”.

12. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i owocnego czasu Wielkiego Postu!

DUSZPASTERZE