Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 1 IV 2018 r.

1. Dziś następna Msza św. w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku o godz. 8.30, a kolejne o 10.00 i 11.30, wieczornej Mszy św. nie będzie. Msza św. w Ignatkach-Osiedle dziś o godz. 12.00, a jutro o godz. 7.00 i 12.00. Msza św. w kaplicy Sióstr dziś o godz. 8.30, a jutro o godz. 7.30.

2. Jutro (2 IV) drugi dzień Świąt Wielkanocnych - Msze św. w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku według porządku niedzielnego (8.30, 10.00, 11.30 i 18.00). Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Centrum Pastoralno - Katechetyczne w Białymstoku i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. Dziękujemy Wszystkim za liczny udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego.

4. Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Triduum Paschalnego i Procesji Rezurekcyjnej, a więc Panu Organiście, Scholi, osobom śpiewającym, czytającym w czasie liturgii, asyście i ministrantom pod kierunkiem ceremoniarza Piotra Skarbińskiego, Siostrze Agnieszce i Białej Procesji.

5. Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez 8 dni (oktawa). Zachęcamy do udziału w Mszach św. oktawy wielkanocnej oraz w Nowennie do Miłosierdzia Bożego - dziś po Mszy św. o godz. 11.30, a w następne dni po Mszy św. wieczornej.

6. Za tydzień (8 IV) Święto Miłosierdzia Bożego - rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszki na CARITAS Archidiecezji Białostockiej.

O godz. 15.00 przy figurze JEZUSA MIŁOSIERNEGO, przed kościołem, odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

7. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego (8 IV) jest organizowana VI Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Pielgrzymka wyruszy sprzed kościoła św. Stanisława BM. w Białymstoku o godz. 13.00 pod przewodnictwem Ks. Karola. Zachęcamy do udziału, nie trzeba się zapisywać.

8. Sakrament Bierzmowania młodzieży naszych parafii będzie udzielony w niedzielę (6 V) o godz. 18.00 przez Ks. Abpa Metropolitę Tadeusza Wojdę. Podczas tej Mszy św. Ks. Abp Metropolita dokona także konsekracji nowego ołtarza i poświęci wszelkie prace zrealizowane w naszym kościele w ostatnich latach.

9. Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii odbędą się od niedzieli (15 IV) do niedzieli (20 V) 2018 r. w kolejne niedziele.

Początek każdego spotkania na Mszy św. o godz. 11.30, a po Mszy św. katecheza przedmałżeńska. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

10. W przedsionku kościoła CARITAS sprzedaje paschałki na stół wielkanocny. Proponowana cena: paschałek duży - 10 zł., paschałek mały - 6 zł. oraz chlebki (3 zł.).

11. Parafialny Zespół CARITAS przygotował paczki na Święta dla ubogich rodzin naszych parafii: 21 paczek rodzinnych i 5 paczek dla dzieci, które już zostały rozdane. BÓG ZAPŁAĆ! - wszystkim, którzy złożyli dary żywnościowe oraz ofiary na ten cel (1705 zł.)

12. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - błogosławionych ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO !

DUSZPASTERZE