Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

4 Niedziela Wielkanocna - 22 IV 2018 r. - Niedziela Dobrego Pasterza

1. Dzisiaj (22 IV) do naszej parafii przybył przedstawiciel AWSD w Białymstoku alumn V roku Dominik Budzicki, który wygłosi Słowo Boże i zbierze ofiary na tacę na potrzeby Seminarium.

2. Od ubiegłej niedzieli o godz. 11.30 w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku odbywają się katechezy przedmałżeńskie i będą trwały do niedzieli (20 V). Zapisy i bliższe informacje na spotkaniu.

3. W tym tygodniu:

  • poniedziałek (23 IV) - Uroczystość św. Wojciecha, BM., Głównego Patrona Polski.
  • wtorek (24 IV) - Uroczystość św. Jerzego, BM., Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej i AWSD w Białymstoku.
  • środa (25 IV) - Święto św. Marka, Ewangelisty
  • Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne i 25, 27 i 28 IV Dni Kwartałowe w tejże intencji
  • niedziela (29 IV) - Dzień Męczenników Duchownych Polskich z czasów drugiej wojny światowej.

4. Tradycyjnie, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXV pielgrzymka wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę, 5 maja o godz. 8.00. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie – koszt pielgrzymki to 5 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny – w cenie 10 zł.

5. Sakrament Bierzmowania młodzieży naszych parafii będzie udzielony w niedzielę (6 V) o godz. 18.00 przez Ks. Abpa Metropolitę Tadeusza Wojdę SAC. Podczas tej Mszy św. Ks. Abp Metropolita dokona także konsekracji nowego ołtarza i poświęci wszelkie prace zrealizowane w  kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku w ostatnich latach. Już dziś zapraszamy Wszystkich na tę uroczystość!

6. Uroczystość PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ dzieci z naszych parafii odbędzie się w niedzielę (20 V):

  • na Mszy Świętej o godz. 10.00 - dzieci z parafii św. Stanisława B.M. w Białymstoku;
  • na Mszy Świętej o godz. 11.30 - dzieci z parafii św. Jana Pawła II w Ignatkach-Osiedle.

7. W tym roku planujemy wykonanie ogrzewania w kościele św. Stanisława BM. W związku z tym w drugie niedziele miesiąca taca będzie zbierana na ten cel. Prosimy też o składanie dobrowolnych ofiar na ogrzewanie: w kancelarii lub na konto parafialne.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej - Drogi Miłosierdzia, L’Osservatore Romano, List do Pani, Wzrastanie i wiele innych czasopism.

9. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

DUSZPASTERZE