Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

5 Niedziela Wielkanocna, 29 IV 2018 r.

1. W tym tygodniu obchodzimy:

* we wtorek (1 V) - wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, Patrona Ludzi Pracy. Rozpoczyna się nabożeństwo majowe do Matki Bożej: w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 12.00. a w kościele św. Stanisława BM. po Mszy św. o godz. 18.00.
* w środę (2 V) - wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła; jest to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
w czwartek (3 V) uroczystość NMP, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. o godz. 7.00 i 12.00, w Hryniewiczach - w intencji mieszkańców miejscowości - o godz. 9.30. W kościele św. Stanisława według porządku niedzielnego (8.30, 10.00, 11.30, 18.00), Jest to 1-szy czwartek miesiąca maja.
* w piątek (4 V) wspomnienie św. Floriana, Męczennika, Patrona Strażaków; jest to 1-szy piątek maja. Kapłani odwiedzą chorych od godz. 9.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych - Ks. Abp Metropolita udzielił dyspensy - można spożywać pokarmy mięsne.
* w 1-szą sobotę maja (5 V) czcimy Niepokalane Serce NMP. W tym dniu w kościele św. Stanisława o godz. 15.00 spowiedź kandydatów do bierzmowania, świadków i rodzin.

2. W następną niedzielę (6 V) w parafii św. Stanisława BM. rozpoczyna się 40-godzinne Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu i będzie połączone z Odpustem św. Patrona., który wypada we wtorek (8 V). Nauki będzie głosił Ks. dr. Wojciech Michniewicz, profesor AWSD w Białymstoku. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Abp Tadeusz Wojda SAC, Metropolita Białostocki udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszych parafii i dokona konsekracji marmurowego ołtarza oraz poświęci wszelkie elementy nowego wystroju naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

3. Tegoroczna XXV Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę, (5 V) o godz. 8.00. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie – koszt pielgrzymki to 5 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny – w cenie 10 zł.

4. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

5. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

DUSZPASTERZE