Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

​6 Niedziela Wielkanocna, 6 V 2018 r.

1. Dziś w parafii św. Stanisława rozpoczyna się 40-godzinne: nabożeństwo adoracji Najświętszego Sakramentu. Nauki wygłosi Ks. Dr Wojciech Michniewicz, profesor AWSD w Białymstoku. Procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.30. Różaniec KŻR mężczyzn o godz. 15.00. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. Mszę św. o godz. 18.00 celebruje J.E. Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC, Metropolita Białostocki, który dokona konsekracji ołtarza, poświęci świątynię i udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszych parafii. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość! Jutro (7 V) drugi dzień 40-godzinnego nabożeństwa. Msze św. o godz. 8.30, 10.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.

2. We wtorek (8 V) Odpust św. Stanisława B.M. Porządek Mszy św. o godz. 8.30, 10.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. W tych dniach nabożeństwo majowe będzie odprawiane pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą. Na przeżywanie tych uroczystości zapraszamy wiernych z obu wspólnot: św. Stanisława B.M. i św. Jana Pawła II oraz Gości!

3. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w piątek (11 V) i będzie połączona z nabożeństwem majowym. Za udział w tej nowennie można zyskać odpust zupełny.

4. Dni modlitw o dobre urodzaje oraz za kraje głodujące przypadają w poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim.

5. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego obchodzimy w następną niedzielę (13 V). Za tydzień taca w kościele św. Stanisława na nowe ogrzewanie kościoła. W następną niedzielę wolontariusze z Fundacji „Pomóż im” będą zbierać ofiary do puszek na rzecz hospicjum dla chorych dzieci.

6. Uroczystość I Komunii Świętej dzieci naszych parafii odbędzie się w niedzielę (20 V): o godz. 10.00 - dzieci z parafii św. Stanisława B.M.; o godz. 11.30 - dzieci z parafii św. Jana Pawła II.

7. Święto 10 Pułku Ułanów Litewskich w tym roku przypada w sobotę (12 V). Msza św. w intencji poległych i zmarłych Oficerów, Podoficerów i Ułanów oraz ich rodzin będzie odprawiona o godz. 11.30 (kościół św. Stanisława).

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer czasopisma „Drogi Miłosierdzia” - temat przewodni: “Matka - codzienność i świętość”, a w nim wiele ciekawych artykułów o macierzyństwie, czy o „Nowennie Pompejańskiej”.

9. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

DUSZPASTERZE