Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

31 Niedziela zwykła - 2 XI 2014 r. - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny.

1. Dziś o godz. 17.15 nabożeństwo za Zmarłych - WYPOMINKI, a po Mszy św. o godz. 18.00 Procesja żałobna wokół kościoła z modlitwami za Zmarłych przy pięciu stacjach. Przynieśmy na tę procesję świece i znicze.

2. Dziś nie będzie wspólnego Różańca mężczyzn; ta modlitwa zostanie odprawiona w następną niedzielę (9 XI) o godz. 15.00 w kościele.

3. W tym tygodniu:

- we wtorek (4 XI) wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa. Imieniny obchodzi ks. Karol, któremu składamy najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy;

- we wtorek (4 XI) o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych Biskupów i Kapłanów naszej Archidiecezji;

- 1-szy czwartek miesiąca (6 XI) - dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne;

- w piątek (7 XI) rozpoczyna się w Bazylice Metropolitalnej Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (codziennie o godz. 18.00). Jest to 1-szy piątek miesiąca - kapłani odwiedzą chorych z Komunią św. od godz. 9.00.

4. W następną niedzielę (9 XI) przypada Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W tym dniu do naszej Parafii przybędzie przedstawiciel Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego, który wygłosi Słowo Boże i zbierze ofiary na potrzeby AWSD w Białymstoku.

Za tydzień przeżywamy także VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: "OCALMY CHRZEŚCIJAN W SYRII". Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszki na pomoc prześladowanym Chrześcijanom w Syrii.

5. Za nawiedzenie cmentarza grzebalnego można uzyskać:

- odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada;

- odpust cząstkowy w pozostałe dni roku. Dziś, w Dzień Zaduszny, można zyskać odpust zupełny, jeden raz, w kościele lub kaplicy publicznej pod zwykłymi warunkami.

6. W zakrystii przyjmujemy na WYPOMINKI. Modlitwy za zmarłych - WYPOMINKI - są odprawiane w naszym kościele od 1 do 8 listopada 2014 r.: o godz. 17.15 - część Różańca z WYPOMINKAMI za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych znajdują się na bocznych ołtarzach oraz na stoliku przy wyjściu z kościoła.

7. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu wszystkich parafian oraz grupy modlitewne - codziennie od godz. 16.30 do 18.00, przed wieczorną Mszą św. Niech to będzie czas modlitwy o pokój w świecie i w sercach ludzkich, a także o błogosławione owoce MISJI ŚWIĘTYCH w naszej parafii.

8. W 2015 roku, w kwietniu, odbędą się w naszej parafii MISJE ŚWIĘTE z okazji 40 rocznicy powstania PARAFII p.w. ŚW. STANISŁAWA B. M. w Białymstoku. Parafia  została utworzona 8 maja 1975 roku. Będą to również pierwsze Misje Święte w Parafii pw. św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle, przeżywane razem we wspólnocie z której wyrasta nowa wspólnota parafialna.   Misje będzie prowadził Ks. Krzysztof Kralka, Pallotyn. Prosimy o modlitwę w intencji MISJI.

9. Zapraszamy do lektury "Gościa Niedzielnego", w którym między innymi:

- O synodzie biskupów mówi prefekt Kongregacji Doktryny Wiary;

- Zgoda na pakiet klimatyczny to dobijanie polskiej gospodarki - jakie piękne samobójstwo ze strony rządu;

- Wybory w cieniu wojny - korespondencja z Ukrainy;

- Reżyser Patryk Vega: Jezus pukał do moich drzwi.

10. Ukazał się listopadowy numer czasopisma "Drogi Miłosierdzia". Można go nabyć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. (3 zł./egz.)

11. Cegiełki na budowę kościoła p.w. św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle - wotum wdzięczności za naszego Wielkiego Rodaka, znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

12. Serdecznie dziękujemy osobom ze wspólnoty PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA za pracę przy sprzątaniu liści na posesji wokół kościoła i plebanii.

13. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.