Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

7 Niedziela Wielkanocna, 13 V 2018 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W ubiegłą niedzielę (6 V) Ks. Abp Metropolita Tadeusz Wojda  udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszych parafii. Dziękujemy wszystkim za udział w tych uroczystościach, a także Rodzicom młodzieży bierzmowanej za piękną dekorację kwiatową i dar ołtarza (1600 zł.).

2. Dziś gościmy w naszym kościele scholę z parafii Topczewo, która wykonuje śpiewy w czasie liturgii Mszy Świętych.

3. Dziś w parafii św. Stanisława ofiary na tacę są zbierane na wykonanie nowego ogrzewania w naszym kościele, a przed kościołem odbywają się 2 zbiórki do puszek na:

  • akcję CARITASU “Kilometry dobra” wsparcie ośrodka “Metanoia”, zajmującego się terapią dzieci i młodzieży uzależnionej od narkotyków;
  • hospicjum dla chorych dzieci, prowadzone przez Fundację “Pomóż im”.

4. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za udział w tej nowennie można zyskać odpust zupełny.

5. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (14 V) święto św. Macieja, Apostoła;
  • w środę (16 V) święto św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski.

5. Za tydzień (20 V) uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

W naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej: o godz. 10.00 - dzieci z parafii św. Stanisława B.M.; o godz. 11.30 - dzieci z parafii św. Jana Pawła II.

6. W środę (16 V) o godz. 16.00 firma Green Office Ecologic odbierze zużyty sprzęt elektryczny (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Jeśli ktoś posiada takie rzeczy, prosimy przywieźć je i złożyć przy śmietniku (ul. Wiadukt) tylko w środę (16 V) do godz. 16.00. Przychody z akcji pozwolą wesprzeć projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na świecie.

7. Szkoła Podstawowa im. św. Faustyny dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną w Białymstoku (ul. Ciepła 40C), prowadzi rekrutację na rok szk. 2018/19. Są jeszcze wolne miejsca w oddziale przedszkolnym i w klasach I - III. Szkoła jest bezpłatna. Nr telefonu oraz inne informacje są na ulotkach i na stronie internetowej szkoły.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer czasopisma “Drogi Miłosierdzia”, którego temat przewodni brzmi: “Matka - codzienność i świętość”. Jest w nim wiele ciekawych artykułów m. in. o Maryi Matce Kościoła, o fenomenie macierzyństwa, cykl poświęcony przysiędze małżeńskiej (miłość), o “Nowennie Pompejańskiej”, a także rozważania do Ewangelii na majowe niedziele i święta.

9. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.