Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 20 V 2018 r.

1. Dziś Uroczystość I Komunii Świętej: o godz. 10.00 dzieci z Parafii św. Stanisława BM., a o godz. 11.30 dzieci z Parafii św. Jana Pawła II. Dziękujemy Rodzicom za piękną dekorację kościoła i za Dar Ołtarza, a Ks. Karolowi i Paniom Katechetkom: Zycie i Beacie za przygotowanie dzieci do tej Uroczystości. Dzieci przychodzą na “Biały Tydzień” codziennie o godz. 18.00 do piątku włącznie do kościoła św. Stanisława BM.

2. Dziś za odmówienie hymnu “O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”, można uzyskać odpust zupełny.

3. W tym tygodniu:
* w poniedziałek (21 V) święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 12:00 a w św. Stanisława o g. 8.30, 10.00 i 18.00; w kaplicy Sióstr o godz. 6.45.
* w czwartek (24 V) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to także dzień modlitwy za Kościół Katolicki w Chinach.
* w sobotę (26 V) wspomnienie św. Filipa Nereusza, Kapłana. Jest to Dzień Matki - pamiętajmy w modlitwie o naszych Mamach.

4. Za tydzień (27 V) uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie czasu spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

5. Tegoroczna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę (26 V). Pielgrzymka wyruszy z Katedry Białostockiej o godz. 14.00, a zakończy się Mszą św. w Świętej Wodzie o godz. 18.00.

6. W niedzielę (27 V) odbędzie się w Białymstoku MARSZ dla życia i rodziny. Początek marszu o godz. 13.00 z placu przed kościołem św. Rocha, a zakończenie przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki.

7. Szkoła Podstawowa im. św. Faustyny dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną w Białymstoku (ul. Ciepła 40 C), prowadzi rekrutację na rok szkolny 2018/19. Są jeszcze wolne miejsca w oddziale przedszkolnym i w klasach I - III. Szkoła jest bezpłatna. Nr telefonu oraz inne informacje są na ulotkach i na stronie internetowej szkoły.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

9. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia!

Duszpasterze.