Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

8 Niedziela Niedziela zwykła - Uroczystość Najświętszej Trójcy - 27 V 2018 r.

1. Dziś kończy się czas Spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

2. W tym tygodniu:

  • w wtorek (29 V) wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy;
  • w czwartek (31 V) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego (8.30, 10.00, 11.30, 18.00), w Ignatkach-Osiedle o godz. 7.00 i 12.00, w kaplicy Sióstr o 7.30.Procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy będzie po Mszy św. o godz. 18.00 wokół kościoła św. Stanisława B.M. Tradycyjnie prosimy, aby ołtarze przygotowali mieszkańcy Ignatek-Osiedla, Hryniewicz, Nowego Miasta (domy) i Nowego Miasta (bloki). Przez całą oktawę Bożego Ciała będą odprawiane Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i Procesja wokół kościoła - codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
  • w piątek (1 VI) wspomnienie św. Justyna, Męczennika - jest to 1-szy piątek miesiąca, Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństwa do NSPJ - codziennie po Mszy św. wieczornej.
  • 2 czerwca - 1-sza sobota miesiąca - czcimy Niepokalane Serce NMP.

3. Dziś odbędzie się w Białymstoku MARSZ dla życia i rodziny. Początek marszu o godz. 13.00 z placu przed kościołem św. Rocha, a zakończenie przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki.

4. W niedzielę (3 VI) o godz. 19.00 w kościele Bł. Bolesławy Lament w Białymstoku będzie wystawione Oratorium “Aby byli jedno” o Bł. Bolesławie Lament, Założycielce Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

5. Szkoła Podstawowa im. św. Faustyny dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną w Białymstoku (ul. Ciepła 40 C), prowadzi rekrutację na rok szkolny 2018/19. Są jeszcze wolne miejsca w oddziale przedszkolnym i w klasach I - III. Szkoła jest bezpłatna.

6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

7. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia!

Duszpasterze.