Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

12 Niedziela zwykła - Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, 24 VI 2018 r.

1. W tym tygodniu:

• w czwartek (28 VI) wspomnienie św. Ireneusza, Biskupa i Męczennika;
• w piątek (29 VI) uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 12:00, w kościele św. Stanisława BM. o godz. 8.30, 10.00 i 18.00, a w kaplicy Sióstr o godz. 6.45. Taca w tym dniu na Świętopietrze, czyli na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
• W następną I-szą niedzielę m-ca (1 VII) wymiana tajemnic w KŻR. W kościele św. Stanisława BM. po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła, a o godz. 15.00 Różaniec KŻR mężczyzn w kościele. Taca w tym dniu na potrzeby Archidiecezji Białostockiej, a przed kościołem będą zbierać do puszki, za wiedzą i zgodą Kurii, rodzice ciężko chorej dziewczynki na kosztowną operację swego dziecka.

2. Msza św. w intencji ochrony życia ludzkiego będzie odprawiona w piątek (29 VI) o godz. 18.00 w Katedrze. Eucharystii przewodniczyć będzie Ks. Tomasz Kancelarczyk ze Szczecina, założyciel Fundacji Małych Stópek. Można też podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po Mszy św. spotkanie otwarte z Ks. Tomaszem Kancelarczykiem w sali nr 12 za zakrystią Katedry.

3. Bóg zapłać za ofiary na budowę naszego kościoła składane na konto parafii i w kancelarii.

4. 32. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach: 30 lipca - 12 sierpnia br. pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Zapisy w Białymstoku w Piwnicy Akademickiej przy Katedrze (ul. Kościelna 2) od 23 - 29 lipca w godz. 17.00 - 19.00.

5. Życzymy wszystkim, Parafianom i Gościom, błogosławionej niedzieli oraz dobrych i bezpiecznych wakacji!

Duszpasterze