Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

13 Niedziela zwykła, 1 VII 2018 r.

1. Dziś jest 1-sza niedziela miesiąca. W kościele św. Stanisława po Mszy św. o godz. 11.30 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła, a o 15.00 różaniec KŻR mężczyzn.
Dziś taca na Kurię Metropolitalną Białostocką, a przed kościołem zbierają ofiary do puszki Urszula i Krzysztof Ignatowscy na kosztowną operację ich córki Aleksandry.

2. W tym tygodniu:
we wtorek (3 VII) święto św. Tomasza, Apostoła;
w piątek (6 VII) wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Dziewicy;
w tym tygodniu: 1-szy czwartek (5 VII) - dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne; 1-szy piątek (6 VII) - czcimy N S Pana Jezusa, kapłani odwiedzą chorych od godz. 9.00; 1-sza sobota (7 VII) - czcimy Niepokalane Serce NMP.

3. W sobotę (7 VII) odbędzie się XXII Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu. Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze Białostockiej o godz. 8.00. Grupa z naszych parafii dołączy do pielgrzymki przy Rondzie 10 Pułku Ułanów Litewskich około godz. 9.00. Do uczestnictwa w pielgrzymce zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.

4. 32. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach: 30 lipca - 12 sierpnia br. pod hasłem: “Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. W zakrystii lub kancelarii można zapisać się do GRUPY ZŁOTEJ, powierzając swoje intencje modlitwie pielgrzymów.

5. Archidiecezja Białostocka zaprasza wiernych: dzieci, młodzież, rodziny, parafie, wspólnoty do udziału w konkursie filmowym: “Białystok - Miasto Miłosierdzia” w 10 rocznicę beatyfikacji Patrona Miasta Ks. Michała Sopoćki. Regulamin i szczegółowe informacje o konkursie są dostępne na stronie internetowej: www.sopocko.pl.

6. Nowy numer “Dróg Miłosierdzia” podejmuje temat wakacyjnego odpoczynku i może być pomocą w twórczym i pożytecznym spędzeniu letnich miesięcy. Polecamy artykuł poświęcony uczciwości małżeńskiej oraz stałe rubryki: akademia modlitwy i rozważania na temat Ewangelii wszystkich niedziel lipca i sierpnia.

7. Życzymy wszystkim, Parafianom i Gościom, błogosławionej niedzieli oraz dobrych i bezpiecznych wakacji!
Duszpasterze