Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

32 Niedziela zwykła - 9 XI 2014 r. Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

1. Dziś obchodzimy Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, Matki i Głowy wszystkich kościołów Miasta i Świata. Jest to kościół katedralny papieża, to w nim papież sprawuje Mszę św. w Wielki Czwartek na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. Do niej pielgrzymują wszyscy nowo wybrani biskupi. Dzisiejsza Ewangelia ukaże nam Chrystusa, który oczyszcza świątynię z kupców, handlarzy, bankierów, mówiąc o niej, że jest domem Jego Ojca. Chrystus pokazuje równocześnie, że prawdziwą świątynią jest Jego Ciało, a więc Kościół. Dziś, kiedy obchodzimy VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: "Ocalmy Chrześcijan w Syrii", widzimy, jak bardzo Ciało Chrystusa jest niszczone, między innymi w Syrii. Niszczone i grabione są nie tylko kamienne świątynie, ale i zabijani są chrześcijanie - żywe kamienie Świątyni, jaką jest Lud Boży. Dziś naszą modlitwą otoczmy prześladowanych chrześcijan w Syrii i na całym świecie. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki, aby wspomóc prześladowanych Chrześcijan w Syrii.

Dziś gościmy także alumna III roku naszego Seminarium, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na potrzeby AWSD w Białymstoku oraz sprzedaje kalendarze seminaryjne na 2015 rok.

2. Dziś o godz. 15.00 Różaniec mężczyzn w kościele.

3. Dziś po wieczornej Mszy św. zebranie Parafialnego Zespołu CARITAS w sali na plebanii.

4. W tym tygodniu:

- w poniedziałek (10 XI) wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła;

- we wtorek (11 XI) wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa. W tym dniu przypada 96 rocznica odzyskania niepodległości przez POLSKĘ - Narodowe Święto Niepodległości. Modlimy się w intencji OJCZYZNY.

- w środę (12 XI) wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika;

- w czwartek (13 XI) wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna - Pierwszych Męczenników Polski.

5. W Bazylice Katedralnej w Białymstoku trwa Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia - codziennie o godz. 18.00. Nasz dekanat (Białystok - Nowe Miasto), w tym nasza parafia jest zaproszona na piątek (14 XI) na godz. 18.00.

6. W następną niedzielę (16 XI) przypada uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki Archidiecezji Białostockiej. W tym dniu 8 rocznica Ingresu Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego do Bazyliki Archikatedralnej w Białymstoku.

7. W następną niedzielę (16 XI) ofiary na tacę będą przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 roku w Krakowie.

8. W najbliższą niedzielę (16 XI) w naszym kościele WIECZÓR CHWAŁY - o godz. 18.00 Msza św., a o godz. 19.00 - modlitwa uwielbienia Pana Jezusa.

9. Zapraszamy do lektury "Gościa Niedzielnego", w którym między innymi:

- O zabijanych naszych braciach w wierze, którzy nawet pod groźbą śmierci nie wyrzekają się Chrystusa;

- dlaczego do kościoła chodzi więcej kobiet niż mężczyzn?;

- o rosnącym w Polsce kulcie św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych.

10. Ukazał się listopadowy numer czasopisma "Drogi Miłosierdzia". Można go nabyć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. (3 zł./egz.)

11. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.