Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

17 Niedziela zwykła - 29 VII 2018 r.

1. W tym tygodniu:

- we wtorek (31 VII) wspomnienie św Ignacego z Loyoli, Prezbitera;

- w środę (1 VIII) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła. Rozpoczyna się sierpień - miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i trzeźwości od wszelkich napojów alkoholowych.

- w czwartek (2 VIII) wspomnienie NMP Anielskiej. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny “Porcjunkuli”. Warunki zyskania odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim: Ojcze nasz i Wierzę w Boga, przystąpienie do Komunii Świętej, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Jest to 1-szy czwartek miesiąca - dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

- w piątek (3 VIII) 1-szy piątek miesiąca - czcimy NSPJ. Kapłani odwiedzą chorych w godzinach porannych.

- w sobotę (4 VIII) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, Kapłana. Jest to 1-sza sobota miesiąca - czcimy Niepokalane Serce NMP.

- za tydzień (5 VIII) 1-sza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.30 Procesja Eucharystyczna, a o godz. 15.00 różaniec mężczyzn w kościele. W następną niedzielę ofiary na tacę - na KUL i CFP-K w Białymstoku.

2. Dziś odbywa się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św. na parkingu przy kościele i po drugiej stronie ulicy Wiadukt oraz w Ignatkach-Osiedle po Mszy św. o godz. 7.00 i 12.00.

Przy poświęceniu są zbierane ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy, pracujących w różnych krajach świata. Kierowcy otrzymują obrazek z wizerunkiem św. Krzysztofa.

3. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Duszpasterze