Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

21 Niedziela zwykła - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej - 26 VIII 2018 r.

1. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (27 VIII) wspomnienie św. Moniki;
  • we wtorek (28 VIII) wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła;
  • w środę (29 VIII) wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  • w sobotę (1 IX) 79. rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się w intencji poległych w obronie Ojczyzny. Jest to 1-sza sobota miesiąca - czcimy Niepokalane Serce NMP.

2. Za tydzień (2 IX) - 1-sza niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku odbędzie się procesja Eucharystyczna wokół kościoła, a o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele. Taca na potrzeby Archidiecezji Białostockiej, a przed kościołem zbiórka do puszki na pomoc dla Radia MARYJA i TV TRWAM.

3. W sobotę (1 IX) w Niepokalanowie nastąpi Inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. Jest ono częścią wielkiego dzieła utworzenia na świecie 12 ośrodków modlitwy w intencji Pokoju - 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju. Msza Święta rozpocznie się o godz. 12.00, a następnie Poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu - “Gwiazdy Niepokalanej”. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie w przedsionku kościoła.

4. Od soboty (1 IX) zmienia się porządek Mszy św. w parafii św. Jana Pawła II w Ignatkach-Osiedle. W dzień powszedni będą odprawiane o godz. 17.00, a w niedziele bez zmian. Przyjęte intencje Mszalne na godz. 12:00, na dzień powszedni, będą odprawiane o godz. 17:00. Wierni parafii św. Jana Pawła II wszelkie sprawy (chrzty, śluby, pogrzeby, czy zaświadczenia) będą załatwiać w kancelarii przy budującym się kościele w Ignatkach-Osiedle (ul. Hryniewicka 13), czynnej codziennie (poniedziałek - sobota) od godz. 16:00 do 17:00.

5. 34. Piesza Pielgrzymka do Krypna wyruszy w sobotę (8 IX) o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry, a zakończy Mszą św. w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy w naszej parafii przyjmuje Ks. Karol.

6. OHP w Białymstoku informuje ludzi młodych w wieku 15 - 18 lat o możliwości nauki i zdobycia zawodu. Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie proponuje młodzieży naukę w III klasie gimnazjum, VII i VIII klasie szkoły podstawowej, a także w szkole branżowej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: podlaska.ohp.pl.

7. Wierni zainteresowani uczestnictwem we Mszy św. pod przewodnictwem papieża Franciszka w Kownie na Litwie w dniu 23 września 2018 r. są proszeni o rejestrację na litewskiej stronie internetowej: www.popieziauvizitas.lt

8. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Duszpasterze