Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

22 Niedziela zwykła - 2 IX 2018 r.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 procesja Eucharystyczna wokół kościoła św. Stanisława BM. w Białymstoku, a o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele. W Kaplicy w Ignatkach - Osiedle różaniec KŻR z Ignatek-Osiedle po Mszy św. o godz. 7.00, a KŻR św. Jana Pawła II ze Śródlesia po Mszy św. o godz. 12.00.

2. Dziś taca na Kurię Metropolitalną Białostocką, a przed kościołem zbiórka do puszki na pomoc dla Radia MARYJA i TV TRWAM. Za tydzień przed kościołem będą zbierane ofiary do puszki na KUL i Centrum Pastoralno -Katechetyczne w Białymstoku.

3. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (3 IX) wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papież i Doktora Kościoła oraz rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. będzie odprawiona o godz. 7.30 w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku. Na tę Eucharystię zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów.
  • 1-szy czwartek miesiąca (6 IX) - modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. i 1-szy piątek miesiąca (7 IX) czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Kapłani odwiedzą chorych w godzinach porannych.
  • XVIII MIĘDZYNARODOWY MARSZ PAMIĘCI ZESŁAŃCÓW SYBIRU pod hasłem „Przez Sybir do Niepodległej” odbędzie się w Białymstoku w piątek, 7 września br. Rozpocznie się on o godz. 10.00 przy Pomniku Katyńskim (przy Filharmonii) i przejdzie ulicami miasta do kościoła pw. Ducha Świętego, gdzie o godz. 11:30 Mszę Świętą odprawi Arcybiskup Edward Ozorowski. Do udziału w Marszu i Mszy Świętej zapraszamy Sybiraków i ich rodziny, młodzież szkolną oraz wszystkich chętnych.
  • w sobotę (8 IX) święto Narodzenia NMP, czyli Matki Bożej Siewnej. Msze św. w naszym kościele św. Stanisława BM. o godz. 8.30, 10.00 i 18.00, w Ignatkach-Osiedle o godz. 12.00, a w kaplicy Sióstr o godz. 6.45. W tym dniu może być poświęcenie ziarna siewnego. Kancelaria parafialna nie będzie czynna.

4. Program katechezy parafialnej przed Pierwszą Komunią Świętą i Bierzmowaniem będzie podany za tydzień.

5. Piesza Pielgrzymka do Krypna wyruszy w sobotę (8 IX) o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry, a zakończy się Mszą św. w Krypnie o godz. 18.00. Zapisać się na tę pielgrzymkę można w zakrystii lub kancelarii u ks. Karola.

6. W dniach 9-15 września br. będziemy przeżywać w Polsce VIII Tydzień Wychowania, będący wspólną inicjatywą Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich. Tegoroczny Tydzień odbędzie się pod hasłem "W poszukiwaniu drogi". Z tej okazji we wtorek 11 września o godz. 11.00 w katedrze będzie sprawowana Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego, dla uczniów i wychowanków przedszkoli, szkół i placówek katolickich, dla rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz wszystkich zatroskanych o wychowanie katolickie.

7. Wierni zainteresowani uczestnictwem we Mszy św. pod przewodnictwem papieża Franciszka w Kownie na Litwie w dniu 23 września 2018 r. są proszeni o rejestrację na litewskiej stronie internetowej: www.popieziauvizitas.lt

8. Od soboty (1 IX) zmienił się porządek Mszy św. w parafii św. Jana Pawła II w Ignatkach-Osiedle. W dzień powszedni będą odprawiane o godz. 17.00, a w niedziele bez zmian. Przyjęte intencje Mszalne na godz. 12:00, na dzień powszedni, będą odprawiane o godz. 17:00. Wierni parafii św. Jana Pawła II wszelkie sprawy (chrzty, śluby, pogrzeby, czy zaświadczenia) będą załatwiać w kancelarii przy budującym się kościele w Ignatkach-Osiedle (ul. Hryniewicka 13), czynnej codziennie (poniedziałek - sobota) od godz. 16:00 do 17:00.

9. Zapraszamy do lektury wrześniowego numeru "Dróg Miłosierdzia" poświęcony jest dziesiątej już rocznicy beatyfikacji ks. Michała Sopoćki. Można w nim znaleźć kilka artykułów poświęconych naszemu Błogosławionemu, a także informacje na temat Dni Patronalnych Białegostoku.

Polecamy również tekst poświęcony Eugeniuszowi Kazimirowskiemu - malarzowi pierwszego, powstałego w Wilnie, obrazu Jezusa Miłosiernego, który ostatnie lata życia spędził w Białymstoku oraz stałe rubryki, a wśród nich: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym", "Młodzi Święci" czy "100-lecie odzyskania niepodległości".

10. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!