Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

23 Niedziela zwykła 9 IX 2018 r.

1. Dziś rozpoczyna się w Polsce VIII Tydzień Wychowania pod hasłem: “W poszukiwaniu drogi”. Z tej okazji we wtorek (11 IX) o godz. 11.00 w Katedrze będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Wojdy, dla uczniów i wychowanków przedszkoli, szkół i placówek katolickich, dla rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz wszystkich zatroskanych o wychowanie katolickie.

2. W tym tygodniu:

 • w środę (12 IX) wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;
 • w czwartek (13 IX) wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła;
 • Msza św. w intencji pracowników i funkcjonariuszy podlaskiej Krajowej
  Administracji Skarbowej i ich rodzin, będzie sprawowana w katedrze
  białostockiej dnia 13 września br. (czwartek) o godz. 9.00 pod
  przewodnictwem Ks. Bpa Henryka Ciereszki. Zapraszamy do uczestnictwa.
 • w piątek (14 IX) święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
 • w sobotę (15 IX) wspomnienie NMP Bolesnej. W tym dniu odbędzie się Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Świętej Wody, która wyruszy z Katedry o godz. 11.00, a zakończy się w Świętej Wodzie Mszą Świętą o godz. 15.00.
 • w następną niedzielę (16 IX) odbędzie się Pielgrzymka parlamentarzystów i pracowników administracji rządowej i samorządowej do Świętej Wody. O godz. 11.00 - różaniec, a o godz. 12.00 Msza Święta. Dojazd we własnym zakresie.

3. Katecheza parafialna przed I Komunią Świętą i Bierzmowaniem rozpocznie się od października. Dzieci i młodzież z Parafii św. Stanisława B.M. mają katechezę w swoim kościele o godz. 11:30, a dzieci i młodzież z Parafii św. Jana Pawła II w swoim kościele w Ignatkach-Osiedle o godz. 12:00. Klasy VI i VII SP mają katechezę w 2 niedzielę m-ca; klasy VIII SP i III gimnazjum mają katechezę w 3 niedzielę m-ca, a dzieci przed I Komunią Świętą w 4 niedzielę miesiąca. Zapisy do grup katechetycznych na pierwszym spotkaniu. Dokładny program katechezy parafialnej znajduje się na stronach internetowych naszych Parafii.

4. Przypominamy, że adoracja Najświętszego Sakramentu dla Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ trwa w każdy wtorek w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku od godz. 16.00 - 17.00. Zapraszamy na tę modlitwę inne grupy i wszystkich parafian.

5. Ukazał się wrześniowy numer czasopisma “Drogi Miłosierdzia”, w znacznej mierze poświęcony osobie Bł. Ks. Michała Sopoćko z racji na 10 rocznicę Jego beatyfikacji, przypadającą 28 września br. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

6. Serdecznie dziękuję - Bóg zapłać za ofiary przekazane na budowę kościoła. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!